Jednym z najbardziej osobistych dzieł Oriany Fallaci jest jej „List do nienarodzonego dziecka”, który stał się inspiracją monodramu Ewy Błaszczyk.
Fallaci podkreślała, że wojna odsłania w ludziach ich prawdziwe oblicze. To właśnie w czasach konfliktów obnaża się piękno i brzydota, tchórzostwo i odwaga. Była znana z tego, że potrafiła prowokować i wyprowadzać z równowagi swoich rozmówców, co czyniło ją wyjątkową w świecie dziennikarstwa.
„Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam” to opowieść o najtrudniejszych doświadczeniach, bolesna rozmowa z kimś, kto nie istniał, przeprowadzana nie tylko przez rewolucjonistkę, ale także przez kobietę. To osobista wojna, która ukazuje jej wielowymiarową naturę.
Ewa Błaszczyk to znana aktorka teatralna i filmowa, a także piosenkarka. Współpracuje z Teatrem Studio od 1994 r. Grała w spektaklach reżyserowanych przez twórców takich, jak Adam Hanuszkiewicz, Jerzy Grzegorzewski czy Krzysztof Warlikowski. Artystka także angażuje się w działalność charytatywną. Jest założycielką Fundacji Akogo?, pomagającej dzieciom z urazami neurologicznymi. W zeszłym roku otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Teatr.
„Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam”, tekst Remigiusz Grzela, reż. i wykonanie: Ewa Błaszczyk, muz. Jacek Grudzień, światło Dariusz Zabiegałowski, projekcje Anna Zuzanna Błaszczyk, koncepcja inscenizacji Zbigniew Brzoza, prod.: Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie. Spektakl trwa 70 min.
Ważne informacje:
Rezerwacji biletów można dokonać pod nr tel.: 32 248 62 40 lub bilety@teatrrudasl.pl.
zdjęcie: Krzysztof Bieliński/Teatr Studio
Zapisz się !
Bądź na bieżąco
Bądź ultra_
Nie przegap najnowszych wydarzeń w regionie. Trzymaj rękę na pulsie.
Zapisując się wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Administratora Danych Osobowych Ultramaryna s.c. w celu realizacji usługi newsletter. Zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. Przeczytaj naszą politykę prywatności.