Rozwój nauki zapewnił nowe metody odbioru muzyki. Przykładem może być dźwięk w komorze badań kompatybilności elektromagnetycznej, o czym będą mieli okazję się przekonać uczestnicy koncertu, organizowanego w ramach Europejskiego Miasta Nauki.
EMC jest komorą bezodbiciową, która umożliwia badanie odporności na fale magnetyczne. Jest to jedno z niewielu tak zaawansowanych technologicznie laboratoriów w Polsce.
Spotkanie muzyki z nauką i technologią odbędzie się 30 lipca, między godziną 19:00 a 21:00. W programie wydarzenia w ramach Tygodnia Muzyki jest koncert pianisty jazzowego Andrzeja Mikulskiego. Prowadzącym będzie dr inż. Artur Kozłowski, dyrektor Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG. Całość retransmitowana będzie na Jazz TV.
Ważne informacje:
Miejsce: Instytut Technik Innowacyjnych EMAG, Leopolda 31, Katowice
Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja, której można dokonać pod tym linkiem lub pisząc na adres mailowy media@emag.lukasiewicz.gov.pl
Wydarzenie w ramach Tygodnia Muzyki, jednego z 50 tematycznych tygodni zorganizowanych w związku z przyznaniem Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024.
Zapisz się !
Bądź na bieżąco
Bądź ultra_
Nie przegap najnowszych wydarzeń w regionie. Trzymaj rękę na pulsie.
Zapisując się wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Administratora Danych Osobowych Ultramaryna s.c. w celu realizacji usługi newsletter. Zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. Przeczytaj naszą politykę prywatności.