Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
czwartek 13.05.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Donna Regina  + Jacaszek & Miłka

Donna Regina + Jacaszek & Miłka

15.01.2006 | godz. 20.00
Elektro Klub, Katowice


Działanie muzyki niemieckiej grupy, która w naszym kraju ma sporą rzeszę oddanych fanów, może być wprost zabójcze. Generowane dźwięki przepełnione są melancholijnym ciepłem i marzycielskim rozleniwieniem, a to mniej odpornych słuchaczy może doprowadzić do śmiertelnego odrętwienia.

Koloński duet Regina i Günther Janssen rozpoczął swoją działalność na początku lat 90., jednak popularność zdobywał bardzo powoli. Jedynie w Japonii duet świetnie wpasował się w gusta słuchaczy, kilka utworów znalazło się nawet na listach przebojów komercyjnych rozgłośni i trafiło do reklamówek. W muzyce chodzi im przede wszystkim o stworzenie takiego mikroklimatu, w którym spokojnie można się oddać marzeniom i słodkiemu lenistwu, jednocześnie przepełniając wszystko prawdziwie radosnym ciepłem.

Z płyty na płytę doskonalili się w sztuce wyczarowywania właśnie takich dźwięków, ale dopiero piąty album „Quiet Week In The House” wydany w 2000 roku przez nową wytwórnię Karaoke Kalk spotyka się w Europie z dobrym przyjęciem i staje się punktem zwrotnym w ich działalności. Z pewnością pozytywny wpływ na brzmienie grupy miała współpraca ze Steffenem Irlingerem, obecnie stałym członkiem grupy, który okrasił ich muzykę sporą dawką subtelnej elektroniki. A producencka pomoc „mistrza” Matthew Herberta też nie pozostała bez znaczenia. Kolejne albumy „Northern Classic” i „Late” oraz najnowszy „Slow Killer” bynajmniej nie obniżają poziomu, a zespół zbliżają do mistrzostwa w tworzeniu pozytywnie sennych klimatów.

Koncerty Donny Reginy to przyjemność równie wielka jak albumy. Swoim ciepłym głosem Regina Janssen hipnotyzuje słuchaczy, opowiadając proste i szczere historie. Pomimo poruszania banalnych tematów jak samotność, tęsknota i oczywiście miłość, udaje jej się uniknąć cukierkowatej banalności. Towarzyszący jej panowie wytwarzają świetnie środowisko uzupełniające jej wokal, dopracowane analogowe brzmienia syntezatorów przeplatają się z samplowanymi elektronicznymi rytmami.
―Bartek Hilszczański


Bilety:
25 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone