Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 27.07.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Hania Rani (koncert przeniesiony)

Hania Rani (koncert przeniesiony)

29.10.2020
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Katowice


Ze względu na panujące od 10.10 obostrzenia sanitarne koncert został przeniesiony na przyszły rok. O nowej dacie poinformujemy, jak tylko dostaniemy informację od organizatora.

Początkowo miała odwiedzić stolicę Górnego Śląska z końcem maja, ale w związku z sytuacją, jaka zapanowała na całym świecie i decyzją o przekładaniu imprez masowych, ten występ musiał zostać odłożony na październik. Rozchwytywana polska pianistka, kompozytorka i wokalistka w jednej osobie wystąpi w sali koncertowej NOSPR-u.

Hania zaprezentuje m.in. materiał z tegorocznego krążka „Home”, który na półki sklepowe trafił dzięki cenionej brytyjskiej wytwórni Gondwana Records. „W zeszłym roku sporo pracowałam między koncertami i w tym czasie udało mi się napisać kilka nowych kompozycji, czego dowodem jest ta płyta. Część utworów napisałam jednak wcześniej, niektóre pochodzą nawet z 2016 roku. Produkcja i nagrania miały miejsce również w tym intensywnym koncertowo czasie, pomiędzy jednym a drugim wyjazdem. Dopięcie albumu przy tak napiętym terminarzu wymagało dużej mobilizacji i przede wszystkim wielkiego skupienia, ale też miałam wrażenie, że być może za kilka miesięcy nie będę miała takiej energii” – wyznała w rozmowie dla Red Bulla.

Polska artystka dzięki swojemu talentowi ma możliwość prezentowania muzyki na całym świecie. W tym roku udało jej się odwiedzić m.in. Kopenhagę, Wiedeń, Paryż, Tel-Awiw, Ateny, Londyn czy bliski jej sercu Berlin. „W Berlinie mieszkałam trzy lata, z przerwami na podróże i początek własnych nagrań. Studiowałam tam muzykę klasyczną w klasie fortepianu. Byłam mocno skoncentrowana na samych studiach, przyjechałam z jasno postawionym celem i zdecydowałam się w pełni poświęcić zdobywaniu warsztatu. Wszystko, co robiłam dodatkowo – mam tu na myśli własne kompozycje i nagrania – powstawało w międzyczasie, w każdej wolnej chwili od szkoły. Berlin jest niesamowitym miastem, miastem, które przyjmuje każdego takim, jaki jest” – mówiła w jednym z wywiadów.

Teraz czas na koncerty w Katowicach. Jesteśmy przekonani, że będzie to niezapomniany wieczór. W końcu zagra przed nami artystka, o której rozpisuje się prasa w całej Europie.

tekst: Marcin Misztalski | zdjęcie: Marta Kacprzak

Koncerty w NOSPR:
29.10 (czwartek), godz. 18.00 i 21.00


>>> koncerty na stronie NOSPRu


Bilety:
100-130 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone