Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 2.10.22

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
TAKK!: Miejskie akcje + warsztaty

TAKK!: Miejskie akcje + warsztaty

8.08.2011-2.09.2011
Katowice


Wśród nieogarnionej mnogości akcji i wydarzeń przewidzianych w ramach TAKK! za sprawą Matyldy Sałajewskiej i Jana Körbesa pojawią się działania zatytułowane „Oddychający budynek”. Dwoje projektantów ożywi opuszczony obiekt w centrum Katowic (Mariacka 10), instalując na nim nieprzewidziane przez projektantów światła i dźwięki. Dodatkowo zamontują na fasadzie elementy zasysające i wpuszczające powietrze, jakby zmuszając budynek do oddychania. Projekt kolorowych siedzisk Matyldy Sałajewskiej pod hasłem Słodkie Kato ma na celu osłodzenie wizerunku miasta.

Podobnie grupa Wzorro i designerski team z Francji, Usin-e, będą chcieli wspólnie ożywić miasto – zaproszą mieszkańców zdewastowanych podwórek, bram i nieużywanych lokali do ich rewitalizacji. Natomiast katowiccy artyści działający pod szyldem Kokoło z wykorzystaniem farb fluorescencyjnych stworzą serię murali w pełni widocznych dopiero w ciemności.

tekst: Łukasz Białkowski, m. | na zdjęciu: „Oddychający budynek” Jana Körbesa i Matyldy Sałajewskiej
Zapisy na warsztaty trwają do 27.07 (termin przedłużony). Szczegóły na >>> www.rondosztuki.plMiejskie akcje i warsztaty odbywają się w ramach projektu TAKK! Tymczasowa Akcja Kulturalna Katowice.

Inne wydarzenia Akcji to: koncerty Joan As Police Woman, Loco Star i Teleport Katowice, Munch Munch, Newest Zealand i Baaba, Thelma & Clyde i Soniamiki, The Hundred In The Hands i Rebeka, warsztaty i akcje z działów: Sztuka, Design dla dzieci, Food Design, Komiks, Architektura, Fotografia.

>>> przeczytaj wywiady z: architektem Bartłomiejem Nawrockim, projektantką Justyną Kucharczyk, kuratorką Martą Lisok i twórcą komiksowym Michałem Śledziem ŚledzińskimBilety:
wstęp wolny, zapisy na warsztaty trwają do 27.07 (termin przedłużony), zapisy na warsztaty Wzorro i USIN-e trwają do 30.07

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone