Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 2.10.22

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
TAKK!: Architektura

TAKK!: Architektura

4.08.2011-25.08.2011
Rondo Sztuki, Katowice


W ramach TAKK! będzie miało miejsce spotkanie z architektami Justyna Gorgoń, Wojciechem Czapnikiem i Bartłomiejem Nawrockim.

Czy można czuć się częścią społeczności miejskiej żyjąc w strukturze, które ma kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt milionów mieszkańców? Czy współczesny organizm miejski ma cechy, które tradycyjnie kojarzą się z miastem? Czy w szukających nowej, postindustrialnej tożsamości Katowicach przetrwały do dziś małe heimaty? Jak obecnie wyglądają robotniczo-przemysłowe obrzeża miasta, czy ktoś jeszcze pamięta o ich bogatej, choć niełatwej historii? Czy granica Śląska i Zagłębia to nadal granica dwóch światów? - na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć architekci podczas cyklu trzech czwartkowych spotkań w Rondzie Sztuki.

Prelekcja Bartłomieja Nawrockiego poświęcona będzie sferze publicznej w czasach Facebooka, liberalnej demokracji i gospodarki rynkowej. Przeczytaj wywiad, w którym opowiedział Ultramarynie o zmiennej i niepewnej roli architektury w kształtowaniu przestrzeni publicznej.

zdjęcie: jojko+nawrocki architekci, konkurs na Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (II nagroda)


Program:

4.08 czwartek

godz. 19.00 > Wojciech Czapnik: Miasto na obrzeżach | potencjał zapomnianych dzielnic

18.08 czwartek
godz. 19.00 > Bartłomiej Nawrocki: Gdzie jest przestrzeń publiczna? Czy w erze Facebooka, liberalnej demokracji i gospodarki rynkowej istnieje jeszcze sfera publiczna?

25.08 czwartek
godz. 19.00 > Justyna Gorgoń: Nowe przestrzenie | miasto ponowoczesne | miasto postindustrialneSpotkania odbywają się w ramach projektu TAKK! Tymczasowa Akcja Kulturalna Katowice.

Inne wydarzenia Akcji to: koncerty Joan As Police Woman, Loco Star i Teleport Katowice, Munch Munch, Newest Zealand i Baaba, Thelma & Clyde i Soniamiki, The Hundred In The Hands i Rebeka, warsztaty i akcje z działów: Sztuka, Design dla dzieci, Food Design, Miejskie akcje + warsztaty, Komiks, Fotografia.

>>> przeczytaj wywiady z: projektantką Justyną Kucharczyk, kuratorką Martą Lisok i twórcą komiksowym Michałem Śledziem ŚledzińskimBilety:
wstęp wolny

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone