Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 2.10.22

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
TAKK!: Joan As Police Woman + Loco Star + Teleport Katowice

TAKK!: Joan As Police Woman + Loco Star + Teleport Katowice

29.07.2011 | godz. 20.00
Rondo Sztuki, Katowice


Z klasy skrzypiec uciekła na scenę indie-rockową. Godna następczyni Tori Amos – Joan Wasser (występująca pod pseudonimem Joan As Police Woman) 29 lipca wystąpi w Rondzie Sztuki podczas inauguracji projektu TAKK!.

Artystkę z Norwalk (na stałe mieszkająca w Nowym Jorku) doskonale opisuje stwierdzenie: „po współpracownikach poznasz to, kim jestem i jaką mam wartość”. 41-letnia amerykańska wokalistka i skrzypaczka ma bowiem na swoim koncie kolaboracje, o których marzą wszyscy aspirujący do światowej muzycznej bohemy. Lou Reeda wsparła na skrzypcach w poetyckim projekcie „The Raven” opartym na twórczości Edgara Allana Poe. Była muzykiem koncertowym zespołów Nicka Cave’a, Sheryl Crow, udzielała się w formacjach Rufusa Wainwrighta i Antony’ego And The Johnsons.

„Każda współpraca przynosi mi coś innego i odkrywa na nowo rzeczy, które są we mnie uśpione” – tak artystka tłumaczy w jednym wywiadów swoje liczne kolaboracje. Można jeszcze dodać, że Joan była dziewczyną legendy muzyki niezależnej – Jeffa Buckleya i inspiracją do niektórych jego ponadczasowych utworów. Co ważne, Joan nie jest postacią drugiego planu. Jej kariera zawodowa rozwija się konsekwentnie i stabilnie. Jej patent na twórczość muzyczną nie przewiduje bowiem szybkiego rozbłysku i komercyjnego plastiku, ale wyrazistą autorską wizję swojej muzyki.

Różnorodność muzyki Joan As Police Woman bierze się w dużej mierze z jej inspiracji. Artystka wśród swoich ulubieńców wymienia jednych tchem twórców z różnych gatunków, takich jak: Prince, Hendrix, Fleetwood Mac, Black Flag, Stevie Wonder, Van Morrison, Iggy Pop, Nina Simone, The Smiths, Duke Ellington, The Pixies. Jej piosenki w dyskretny sposób przemycają te wszystkie brzmienia za pomocą ciepłego, wielowymiarowego głosu oraz pastelowych, ale zadziornych melodii. Sama artystka często opowiada, że jej muzyka jest wypadkową dwóch styli: soulu i punka. Joan jest przeciwniczką gniewu w muzyce, gdyż uważa, że jest za łatwy do pokazania. „Próbuję sięgnąć głębiej” – wyjaśnia w jednym z wywiadów. „Musimy nauczyć się nie tylko złościć, ale czuć się komfortowo z uczuciami, które nie są łatwe i przyjemne”. Stąd też może taki zrelaksowany charakter jej muzyki często oparty na rytmach walczyków i bujającym funkowym groovie. Częstym tematem jej piosenek jest miłość i strata. To właśnie po tragicznej śmieci Jeffa Buckleya Joan odważyła się zaśpiewać. Do dzisiaj pełni to dla niej formę autoterapii i daje upust jej emocjom.

Joan As Police Woman to jedna z tych artystek, której eklektyczny styl jest na tyle oryginalny, że trudno jej brzmienie pomylić z innym. Jej piosenki posiadają bowiem uspokajająco-wzmacniającą moc i pozwalają uwierzyć w zbawczą siłę muzyki.

W charakterze supportu - Loco Star. Najbardziej zmysłowy głos polskiej elektroniki (Marsija) wraz z arcykreatywnym Tomkiem Ziętkiem (ex-Pink Freud, D4D) od lat tworzą odrębny sensualny mikrokosmos muzyczny. Ich koncerty to magiczne przeżycia. Obecność obowiązkowa dla wszystkich wrażliwców! Na deser Teleport Katowice - nowa katowicka formacja generująca dźwięki za pomocą oldschoolowych instrumentów klawiszowych. Impresjonistyczne wizje kontra precyzja elektroniki. W składzie lokalne gwiazdy: Ronnie, Piotrek Ceglarek, Jan Dybała + odpowiedzialny za off dokument o mieście Wojtek Bednarski.

tekst: Adam Szykulski | na zdjęciu: Joan As Police Woman, autor zdjęcia: Thatcher Keats
>>> www.joanaspolicewoman.com
>>> www.myspace.com/locostarmusic
>>> www.facebook.com/Teleport-Katowice
>>> www.facebook.com/TAKKatowiceKoncert odbywa się w ramach projektu TAKK! Tymczasowa Akcja Kulturalna Katowice.

Inne wydarzenia Akcji to: koncerty Munch Munch, Newest Zealand i Baaba, Thelma & Clyde i Soniamiki, The Hundred In The Hands i Rebeka, warsztaty i akcje z działów: Sztuka, Design dla dzieci, Food Design, Miejskie akcje + warsztaty, Komiks, Architektura, Fotografia.

>>> przeczytaj wywiady z: architektem Bartłomiejem Nawrockim, projektantką Justyną Kucharczyk, kuratorką Martą Lisok i twórcą komiksowym Michałem Śledziem ŚledzińskimBilety:
wstęp wolny (obowiązuje zgłoszenie mailowe: koncert.katowice@gmail.com, zgłoszenia przyjmowane do 27.07 włącznie)

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone