Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 27.07.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
VELVETEVE: Kobieta orkiestra z własnym muzycznym show

Eva ma na nazwisko Aksamit oraz adekwatną do tego barwę głosu. Choć muzyczną fascynację obudziła w niej Whitney Houston, dziś inspiruje się raczej mroczniejszymi klimatami z okolic Dead Can Dance, Massive Attack czy Nine Inch Nails. Dyplomowana wokalistka i nauczycielka śpiewu okazała się też znakomitą kompozytorką, co udowodniła na wydanym rok temu debiutanckim albumie „Music from the B-Side”.

Aktualnie przygotowuje się do wypuszczenia kolejnej płyty oraz do występu na 29. Ars Cameralis. Będzie to nietypowy show inspirowany telewizyjnymi formatami z udziałem gości, streamowany na żywo na platformie YouTube. Zapraszamy przed ekrany 10 listopada o 21.15 >>> arscameralisfestiwal.pl/wydarzenia/velveteve.

Jestem… uśmiechniętą kobietą orkiestrą! Gram i śpiewam odkąd pamiętam, a rodzinna historia głosi, że za dziecka szybciej nauczyłam się używać głosu niż nóg. Zostało mi to chyba do dziś (śmiech). Aktualnie jestem głównie samozarządzającą się wokalistką, producentką i klawiszowcem, głową projektu Velveteve. A ponad tym wszystkim jestem muzycznym maniakiem, kocham grać – podczas lockdownu wróciłam do romansu z gitarą, którego owocem jest miłość do… basu!

Zaczęłam… niedawno pracę nad nowym projektem, który stał się moim oczkiem w głowie. „The Velveteve Show”, bo o nim mowa, spełnia moje (i, mam nadzieję, publiczności) najskrytsze muzyczno-rozrywkowe fantazje! Wychodzimy poza schemat „zwykłego” koncertu – to będzie show wzorowany na amerykańskich nocnych programach z gośćmi i muzyką na żywo. Pierwszy odcinek zaprezentuję przed publicznością podczas festiwalu Ars Cameralis, 10 listopada.

Śpiewam… co mi w duszy gra, czyli głównie piosenki o uczuciach. Głosem eksploruję tematy, o których nie umiem rozmawiać. Śpiew jest dla mnie oznaką największej odwagi, a gdy czuję wibrację głosu w ciele, to mam wrażenie, że wszystko będzie dobrze. Na scenie odnajduję się doskonale, jak ryba w wodzie.

Słucham… muzyki wszelakiej. Od trip hopu, przez jazz i soul, aż po industrialnego rocka. Moim muzycznym idolem jest Trent Reznor z Nine Inch Nails, a ulubioną wokalistką Beth Gibbons z Portishead. Pozostali ulubieni artyści: Massive Attack, Tool, Dead Can Dance, Tricky, Kazik, Cypress Hill i… Bach!

Uczę się… każdego dnia, jak dobrze żyć. Po prostu. Jak wstawać rano z uśmiechem na twarzy, jak kochać bliskich, jak wyrazić siebie w tekście, w melodii. Jestem wysoce wrażliwą osobą i potrzebuję wewnętrznego spokoju, żeby tworzyć, a czasem nadmiar bodźców sprawia, że zamykam się w sobie.

Dążę do… zaspokojenia rozrywkowych potrzeb publiczności w innowacyjny sposób! Chcę pokazać „The Velveteve Show” całemu światu, po raz pierwszy jestem czegoś taka pewna! Będzie radośnie i wzruszająco, na deser dołożymy dobrą rozkminę i wspaniałą rozrywkę, a to wszystko przy muzyce Velveteve.

W związku z Górnym Śląskiem… jestem od zawsze. Mieszkam w Gliwicach i moim zdaniem to dobre miejsce na Ziemi. Mamy jednak „love & hate relationship” – uwielbiam to miasto, dobre jedzenie i przyjaznych ludzi, ale pragnę też podróżować po świecie, bo to moje największe marzenie. Ta bezpieczna śląska atmosfera za bardzo mnie tu trzyma i chyba nie chce mnie wypuścić na szerokie wody (śmiech).

W przyszłości… ukaże się druga płyta Velveteve, będzie ona w całości po polsku. Prace nad albumem już się rozpoczęły. Będzie dużo o nagości, ale na razie nie chcę zdradzać więcej. Jeżeli jesteście ciekawi, to obserwujcie Velveteve na Instagramie >>> @velvetevemusic.

tekst: Marta Ochman | zdjęcie: Kajetan Krzak
ultramaryna, listopad/grudzień 2020
KOMENTARZE:

nie ma jeszcze żadnych wypowiedzi....


SKOMENTUJ:
imię/nick:
e-mail (opcjonalnie):
wypowiedz się:
wpisz poniżej dzień tygodnia zaczynający się na literę s:
teksty
DAWID NICKEL: Lubię mącić
Dawid Nickel ma 32 lata i na koncie bardzo oryginalny debiut fabularny. „Ostatni komers” to film, który... >>>

MISZEL: Świeża krew ze Śląska
Szanowany w Katowicach, coraz bardziej zauważany także w innych częściach naszego kraju. Tak w wielkim skrócie możn... >>>

SZLAK NEONÓW: Polskie Las Vegas
W Katowicach powstaje właśnie nowy miejski szlak spacerowy – szlak neonów. Otwarta niedawno jego pierwsza ście... >>>

LETNI CITY BREAK W LIPSKU
Kajakiem po ścieżkach wodnych w Lipsku, zdjęcie: Romeo Felsenreich W Lipsku życie powoli wraca do normalności... >>>

PRZESTRZENIE SZTUKI. DANIEL LEŻOŃ: W walce o zapomnianą dziedzinę sztuki
O Przestrzeniach Sztuki – pilotażowym projekcie Instytutu Muzyki i Tańca odbywającym się w Katowicach pod ausp... >>>

TAURON NOWA MUZYKA KATOWICE 2021: Pomiędzy normalnym festiwalem a hybrydą
TNMK2020 Na chwilę przed rozpoczęciem kolejnej edycji TNMK udało nam się przekonać jego organizatorów do krótkiej r... >>>
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone