Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 27.07.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
IGGY NOT POP: Znam swoje miejsce w szeregu

Wychował się w Katowicach, ale obecnie mieszka w Nowej Hucie. Jest raperem, autorem tekstów i gościem, który… lubi sobie podśpiewywać. Urodził się w 1992 roku, czyli wtedy, gdy na półki sklepowe wjechał trzeci album Beastie Boysów. Sprawdźcie, co Iggy miał nam do powiedzenia.

Jestem człowiekiem, który… Totalnie jara się tym, w jakim jest obecnie miejscu. Nagrałem płytę, na której wystąpili moi idole (Pjus, Tymon Tymański i Olaf Deriglasoff – przyp. red.) i jestem z niej mega dumny. Mam wspaniałą rodzinę, która daje mi mnóstwo miłości i wsparcie. No to: jak mam się nie jarać?

Gdybym mógł coś zmienić w mojej muzycznej twórczości, to… Robię taką muzykę, jakiej sam bym słuchał, także pewnie nic bym nie zmienił. Chcę więcej kooperacji, jaram się wymianą twórczej energii. Oprócz kontynuacji projektu z Tap3s są jeszcze inne projekty w planach, ale o tym na razie ciii.

Moje ostatnie wydawnictwo przyjęło się… Ech, no wyświetlenia i sprzedaż płyt nie powalają. Ale dotarł do mnie taki feedback, że płyta wnosi coś świeżego do rap-gry. Napisały o niej duże portale, więc chyba nie jest źle. Jak interesuje cię tylko wejście w mainstream, musisz celować w to, co się spodoba masom. Umówmy się – to, co robię, nie są to rzeczy, które słyszy się w RMF-ie i Esce. Szanse zawojowania z tym list przebojów są raczej nikłe. Znam swoje miejsce w szeregu. (śmiech)

Lubię słuchać rapu, ale sięgam też po… Po prostu lubię szukać interesujących artystów, choć ostatnio nie mam na to czasu. W tym roku mocne ciosy wyprowadzili: Run The Jewels, Coriky, Paulina Przybysz czy Błoto – zupełnie inne płyty, każdą się mega jaram. Dzięki projektowi „Tak Brzmi Miasto Inkubator” poznałem wielu młodych artystów. Sprawdźcie Asię Nawojską i Julię Mikę – totalnie czekam na płyty dziewczyn! Zasłuchuję się też w muzyce zespołu Madamme. W życiu bym nie przypuszczał, że będę słuchać folku!

Jeśli mógłbym cofnąć się w czasie i być w studiu podczas prac nad jakąś płytą… Postawiłbym na sesję nagraniową którejś z płyt Zappy, ale z drugiej strony – Frank był podobno strasznym control-freakiem. Traktował muzyków jak pracowników. Wolałbym być świadkiem sytuacji, w której kreatywnie wrzało. W pierwszej chwili przychodzi mi do głowy „Electric Circus” Commona, gdzie rap łączył się z alternatywą dzięki całemu kolektywowi Soulquarians. Ale gdybyś spytał za kwadrans, odpowiedź pewnie byłaby zupełnie inna.

Moim ulubionym miejscem na Śląsku jest… Komis płytowy na 3. Maja w Kato! Boże, ile płyt tam kupiłem, kiedy mieszkałem na Śląsku! Potrafiłem być tam codziennie po kilka godzin. Polecam wszystkim grzebaczom!

Hip-hop zmierza w stronę… Niektóre kierunki mnie załamują, ale patrzę na to tak: przedstawić się jako słuchacz rocka może zarówno fan Nocnego Kochanka, jak i fan King Crimson. To samo mamy w rapie – jest na scenie miejsce dla dzieciaków z auto-tune, jest miejsce dla tych, którzy brzmieniowo zostali w latach 90., jest miejsce dla dinozaurów próbujących ciągle budzić podziw u małolatów, ale i dla tych typów bardziej eksperymentujących. Pytanie: czy jest też dla Iggy’ego Not Popa?

tekst: Marcin Misztalski | zdjęcie: Dominika Borowiec
ultramaryna, wrzesień/październik 2020
KOMENTARZE:

nie ma jeszcze żadnych wypowiedzi....


SKOMENTUJ:
imię/nick:
e-mail (opcjonalnie):
wypowiedz się:
wpisz poniżej dzień tygodnia zaczynający się na literę s:
teksty
DAWID NICKEL: Lubię mącić
Dawid Nickel ma 32 lata i na koncie bardzo oryginalny debiut fabularny. „Ostatni komers” to film, który... >>>

MISZEL: Świeża krew ze Śląska
Szanowany w Katowicach, coraz bardziej zauważany także w innych częściach naszego kraju. Tak w wielkim skrócie możn... >>>

SZLAK NEONÓW: Polskie Las Vegas
W Katowicach powstaje właśnie nowy miejski szlak spacerowy – szlak neonów. Otwarta niedawno jego pierwsza ście... >>>

LETNI CITY BREAK W LIPSKU
Kajakiem po ścieżkach wodnych w Lipsku, zdjęcie: Romeo Felsenreich W Lipsku życie powoli wraca do normalności... >>>

PRZESTRZENIE SZTUKI. DANIEL LEŻOŃ: W walce o zapomnianą dziedzinę sztuki
O Przestrzeniach Sztuki – pilotażowym projekcie Instytutu Muzyki i Tańca odbywającym się w Katowicach pod ausp... >>>

TAURON NOWA MUZYKA KATOWICE 2021: Pomiędzy normalnym festiwalem a hybrydą
TNMK2020 Na chwilę przed rozpoczęciem kolejnej edycji TNMK udało nam się przekonać jego organizatorów do krótkiej r... >>>
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone