Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
czwartek 24.06.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
DJ WEST: Lubię Katowice

Śląski hip-hop od zawsze stał didżejami. Możemy pochwalić się, że lokalną scenę tworzą zarówno DJ Eprom, DJ Bambus i DJ Feel-X, jak i młodsi miłośnicy tej profesji, jak Roka czy HWR. Dziś przedstawiamy reprezentanta jeszcze młodszego pokolenia. Przed Wami, stojący za gramofonami od 14. roku życia, pochodzący z Mikołowa, DJ West.

Jestem… przede wszystkim osobą, która wie, czego chce od życia. Uparcie dążę do założonych przez siebie celów i nigdy nie tracę wiary w ich realizację.

Moim największym sukcesem jest… możliwość łączenia pasji z pracą. Należę do tych szczęśliwców, którzy mogą zarabiać na swojej pasji. Spełniam się zawodowo i artystycznie. Za swoje sukcesy uważam również dwukrotne osiągnięcie tytułu wicemistrza Polski w kategorii Technical w zawodach IDA oraz współpracę z Fokusem i Rahimem.

Współpraca z Pokahontaz dała mi… możliwość tworzenia z legendami polskiego hip-hopu. To coś bezcennego! Dzięki temu mogę prezentować swoje umiejętności szerszej publiczności – zarówno w kwestii pracy studyjnej, jak i działalności koncertowej. Chłopaki bardzo mnie inspirują do działania i wiele się od nich uczę.

Najważniejsze w pracy didżeja jest… tak jak we wszystkim – trening, trening, trening i jeszcze raz trening. Należy szukać inspiracji, samodoskonalić się i systematycznie ćwiczyć, a przy tym nie tracić przyjemności z tego, co się robi. Cała reszta to kwestia indywidualna, ponieważ DJ-ing jest bardzo szerokim zagadnieniem.

Rapowa płyta, która zmieniła moje życie… nie ma jednego określonego albumu, który jakoś radykalnie wpłynął na moje życie. Jednak jeśli już musiałbym wskazać na jeden, to stawiam na „REset”, czyli czwarty studyjny krążek Pokahontaz. Za ten album otrzymałem swoją pierwszą – i jak na razie jedyną – „złotą płytę”.

Moją największą inspiracją w świecie didżejingu jest… DJ Craze, który na scenie aktywny jest od 1995 roku! Podoba mi się jego stylówa w graniu. Doceniam również to, co robi na zawodach turntablistycznych i w produkcjach. Jest pięciokrotnym zwycięzcą zawodów DMC.

Moje ulubione miejsce w Katowicach to… Hip-Hop Spot! Lubię tę miejscówkę, bo to przestrzeń, w której ludzie mogą rozwijać swoje pasje i talenty. Na miejscu młodzież, ale i dorośli mogą doskonalić się w swoich zajawkach. Mam przyjemność uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. W Spocie prowadzę zajęcia z – szeroko pojętego – turntablizmu. Poza tym… ja lubię całe Katowice! Uwielbiam obserwować, jak miasto każdego dnia się rozwija i tętni życiem!

tekst: Marcin Misztalski | zdjęcie: Lenarth Photography
ultramaryna, grudzień 2019
KOMENTARZE:

nie ma jeszcze żadnych wypowiedzi....


SKOMENTUJ:
imię/nick:
e-mail (opcjonalnie):
wypowiedz się:
wpisz poniżej dzień tygodnia zaczynający się na literę s:
teksty
RAHIM: Zapalić w ludziach iskrę do walki o siebie
17 listopada w księgarniach pojawi się biografia Rahima „Ludzie z tylnego siedzenia”. Był to dla nas w... >>>

VELVETEVE: Kobieta orkiestra z własnym muzycznym show
Eva ma na nazwisko Aksamit oraz adekwatną do tego barwę głosu. Choć muzyczną fascynację obudziła w niej Whitney Ho... >>>

KULTURA W CZASACH PANDEMII: Czy będziesz wiedział, co przeżyłeś?
Tytułowe pytanie pochodzi z wydanego blisko ćwierć wieku temu zbioru esejów Marii Janion. To ona w latach 90. bard... >>>

IGGY NOT POP: Znam swoje miejsce w szeregu
Wychował się w Katowicach, ale obecnie mieszka w Nowej Hucie. Jest raperem, autorem tekstów i gościem, któryR... >>>

CITY BREAK: Lipsk
Buntgarnwerke nad Białą Elsterą, zdjęcie: Harald Goebl Za sprawą niedawnego półfinału Ligi Mistrzów, do które... >>>
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone