Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 14.04.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
14. Konferencja i Festiwal Sztuki Tanecznej w Bytomiu

14. Konferencja i Festiwal Sztuki Tanecznej w Bytomiu

24.06.2007-7.07.2007
Śląski Teatr Tańca, Bytom


24 czerwca rozpoczyna się 14. Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej, jak co roku organizowana przez Śląski Teatr Tańca. Na program Konferencji, oprócz spektakli festiwalowych najciekawszych zespołów tańca współczesnego z całego świata, składają się warsztaty taneczne (ok. 20 technik tańca w 8 studiach), dziennikarskie, menedżerów sztuki, pisania o tańcu, realizatorów światła scenicznego oraz liczne seminaria z udziałem wielu wybitnych specjalistów z Europy i USA.

Spytaliśmy Jacka Łumińskiego, dyrektora teatru, które ze spektakli tegorocznej Konferencji szczególnie by polecał? „Sądzę, że warto zobaczyć zespół Davida Dorfmana z USA i jego próbę wkroczenia na arenę teatru tańca, zdominowaną do tej pory przez Europejczyków; ciekawy spektakl przywiezie Johannes Wieland, Niemiec, którego sukcesy nowojorskie budzą poczucie dumy u naszych sąsiadów. Wysoką pozycję mają Alonzo King’s Lines Balet z USA i Diversions z Wielkiej Brytanii. Najbardziej wyczekiwanym przeze mnie jest zespół ONUPAAP z Chartumu w Sudanie.”

>>> przeczytaj cały wywiad z Jackiem Łumińskim



Program prezentacji 14. Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej

24.06 niedziela
Rynek, godz. 17; wstęp wolny
„Between Sinar And Edab” – Al Bugaa (Sudan)

Śląski Teatr Tańca, godz. 19.30; bilety 25 zł i 20 zł
„Sargel” – OAPAI (Orupaap African Performing Arts Institute, Sudan)


25.06 poniedziałek
Księgarnia Suplement, godz. 16 i 17.30; wstęp wolny
„Puzzle The Puzzle” – Out To (Taiwan)

Śląski Teatr Tańca, godz. 19.30; bilety 25 zł i 20 zł
„DKDA” – Larumbe Danza (Hiszpania)


26.06 wtorek
Ogród Domu Kultury nr 1, ul. Powstańców Warszawskich, godz. 17.00; wstęp wolny
„Cztery róże dla Lucienne” – Mufmi Teatr Tańca (Warszawa)

Śląski Teatr Tańca, godz. 19.30; bilety 25 zł i 20 zł
„Hypertopia” – Andre Gingras (Holandia)


27.06 środa
Księgarnia Suplement, godz. 16 i 17.30; wstęp wolny
„The Suitcase” – Out To (Taiwan)

Śląski Teatr Tańca, godz. 19.30; bilety 25 zł i 20 zł
„Submersão do Meu Ser” – Companhia De Danca De Almada (Portugalia) + „Karolina” – Laboratorium Choreograficzne ŚTT


28.06 czwartek
Hala ZEC Szombierki (Kosynierów 27-30), godz. 17; wstęp wolny
„Dreaming In Haiku” – Zoe Knights (Belgia/ Australia)

Śląski Teatr Tańca, godz. 19.30; bilety 25 zł i 20 zł
„Four Seasons” – Kolben Dance Company (Izrael) + „Flava”, „Jumping The Broom” – Gesel Mason (USA)


29.06 piątek
Śląski Teatr Tańca, godz. 19.30; bilety 25 zł i 20 zł
„As Yet Untitled Duet”, „It's Not What You Think”, „Hypothetically She Would Find Her Here” – Joe Alter & Friends (USA) + „Bride's Present” – Ohne Zucker Dance Project (Rosja)

plac przed Śląskim Teatrem Tańca, godz. 21.00; wstęp wolny
HighJinks & Eoin O'Brien


30.06 sobota
Śląski Teatr Tańca, godz. 19.30; bilety 25 zł i 20 zł
„Zobaczyć świat w ziarnku piasku” – Śląski Teatr Tańca

Hala ZEC Szombierki, godz. 21.30; wstęp wolny
„Death In The Count Of 9” – Zoe Knight & Paserrelle (Belgia/ Australia)


1.07 niedziela
Hala ZEC Szombierki, godz. 17; wstęp wolny
„The Perfect State” – Maria Magdalena (Austria) + „Body.Building.Places.” – Georg Blaschke (Austria)

Śląski Teatr Tańca, godz. 19.30; bilety 25 zł i 20 zł
„Underground” – David Dorfman Dance (USA)


2.07 poniedziałek
Śląski Teatr Tańca, godz. 19.30; bilety 25 zł i 20 zł
„Migration”, „Moroccan” – Alonzo King's Lines Ballet (USA)

Hala ZEC Szombierki, godz. 21.30; wstęp wolny
„Le Petit Mort” – Pallisimo (USA)


3.07 wtorek
Hala ZEC Szombierki, godz. 16 i 17.50; wstęp wolny
„The Showpony” – Trajal Harrell (USA)

Śląski Teatr Tańca, godz. 19.30; bilety 25 zł i 20 zł
„Strings Theory” – Dusan Tynek Dance Theatre (USA) + „Po godzinach” – Teatr Tańca Zawirowania (Polska)


4.07 środa
Hala ZEC Szombierki, godz. 17; wstęp wolny
„Futura” – Sean Tuan John Children Project (Walia/Polska)

Śląski Teatr Tańca, godz. 19.30; bilety 25 zł i 20 zł
„Practice Paradise”, „Peeled” – Diversion (Walia)


5.07 czwartek
Śląski Teatr Tańca, godz. 19.30; bilety 25 zł i 20 zł
„Progressive Coma” – Johannes Wieland Company (USA) + „I znów i jeszcze raz” – Lubelski Teatr Tańca (Polska)


6.07 piątek
Śląski Teatr Tańca, godz. 19.30; bilety 25 zł i 20 zł
„Shell Games”, „I'll Take You There” – Battery Dance Company (USA)

godz. 21.30
Wieczór młodych choreografów (Polska)


7.07 sobota
Śląski Teatr Tańca, godz. 19.30; bilety 25 zł i 20 zł
„Processus” – Aira Nagineviciute (Litwa) + „Alternative Moves and Spaces”, „Chewa” – Contact Dance Company (Malta)




Warsztaty taneczne, trwają: 24.06-7.07
Taniec współczesny; prowadzą: G. Blaschke (Austria), P. Clayden (Wlk. Brytania), J. Alter (USA), J. Utam (Australia), S. Hefczyńska-Lewandowska, S. Zajkowski (Polska).
Improwizacja/ kompozycja: H. Diemer (Holandia).
Technika Limona: L. Frank (Holandia).
Tango: S. Lambert (USA).
Latino: N. Licea (Kuba/ USA).
Laban & Release: M. Westerny (USA).
Critical choreography: T. Harrel (USA).
Joga: E. Wardzała (Polska).
Balet: S. Krichmariev (Rosja), H. Tromp (Austria).
Głos i ruch: W. Blacharz, T. Rodowicz (Polska).
Polska technika tańca współczesnego: J. Łumiński (Polska).
Gimnastyka ogólnorozwojowa: A. Kopański (Polska).
Metoda Feldenkraisa: M. Juszczak (Polska).
Tańce plemienne Sudanu: A. Suliman Abaker, M. Yassin Abdelmagid (Sudan).
Lyrical Modern Jazz: B. van Jones (USA/ Niemcy).
Taniec brzucha: A. Lafour (Holandia).


Projekty społeczne, trwają: 24.06-7.07
w programie międzynarodowe warsztaty tańca integracyjnego, warsztaty terapii przez ruch, warsztaty choreoterapii psychologicznej, warsztaty tańca dla seniorów


Międzynarodowe Seminarium Historyków i Krytyków Tańca oraz warsztaty pisania o tańcu, trwają: 25.06-6.07; wykładowcy:
Krytyka tańca: Katja Schneider (Niemcy) oraz krytycy z Rosji, Finalndii, Litwy i USA; Antropologia: Anya Peterson Royce, Indiana University (USA); Warsztaty pisania o tańcu: Sharon Friedler (USA), Roman Pawłowski („Gazeta Wyborcza”, Warszawa); Historia tańca: Patricia Stoeckemann (Niemcy), George Jackson (USA), Roman Arndt (Niemcy); Literatura taneczna: Leslie Getz (USA), Donald McDonagh (USA)


Międzynarodowe warsztaty menedżerów sztuki, trwają: 25.06-29.06
seminarium prowadzone będzie przez Catherine Peila - dyrektor projektów międzynarodowych ŚTT, z udziałem zaproszonych gości, m.in.: David Guion (USA) – konsultant ds. rozwoju i marketingu, Anna Thompson (USA) – organizacje pozarządowe, Laurie Uprichard (USA) - prezenter, Olga Garey (USA) – organizacje pozarządowe, Iwona Alter (Polska) - Elmer’s Products, Inc. (Ohio, USA) Johnson & Johnson, Shiseido; Marjorie Nesset (USA) – specjalista ds. rozwoju oraz przedstawiciele fundacji, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Punktu Kontaktowego ds. Kultury


„Koncepcja – produkcja” – warsztaty realizacji teatralnych, trwają: 25.06-4.07
prowadzą: Philip W. Sandstrom (USA), Rhynes Cheles (USA), Boris Caksiran (Serbia), Marko Pejovic (Serbia)







po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone