Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
czwartek 2.07.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Telefon Tel Aviv

Telefon Tel Aviv

11.05.2007 | godz. 20.00
Elektro Klub, Katowice


Ośmioletni, nieustanny wysiłek w celu osiągnięcia holistycznego, formalnego i stylistycznego połączenia dźwięków. Próba ilościowej kwalifikacji nostalgii w jej fizyczny wymiar. To lakoniczno-enigmatyczna definicja muzyki założonego w 1999 roku przez Joshuę Eustisa i Charlesa Coopera w Nowym Orleanie duetu Telefon Tel Aviv. Napisana zresztą przez nich samych. Wyzwanie, jakie postawili sobie muzycy przed sobą – zaiste prometejskie. Jednak w przypadku tych dwóch panów realizowane konsekwentnie i w wyjątkowym stylu.

Od wydanej w 2001 r. płyty „Fahrenheit Fair Enough” po „Map Of What Is Effortless”, która pojawiła się trzy lata temu, stylistyka zespołu jest niezmienna. Co nie znaczy bynajmniej, że nudna i przebrzmiała. Mrówcza, ale zarazem kreatywna praca muzyków włożona w detale potrafi oczarować, ponieważ słychać, że nie są to na chybił trafił dodane ozdobniki, ale przemyślane i konsekwentnie budowane struktury dźwiękowe. Telefon Tel Aviv to dla mnie cyzelowanie beatów wręcz z obsesyjną perfekcją, ale bez barokowego zadęcia. Kołysanka wyciśnięta z samplera w pierwszym tłoczeniu na zimno, przeplatana przesterowanymi wokalami Lindsay Anderson i subtelnymi melodiami. Krótko mówiąc: elektroniczna wersja skądinąd znanego smutku i nostalgii w nowej syntetycznej odsłonie

Joshua Eustis i Charlie Cooper 11 maja zagrają w stołecznym Elektro. Artyści będą promować swoje najnowsze wydawnictwo, płytę „Remixes Compiled”, na którym znalazły się nowe wersje utworów takich tuzów, jak Nine Inch Nails, Bebel Gilberto oraz American Analog Set. Członkowie zespołu mają na swoim koncie współpracę m.in. z A Perfect Circle oraz The Album Leaf. Joshua Eustis od niedawna współtworzy nową muzyczną supergrupę, Black Light Burns, w której grają także Wes Borland, Danny Lohner i Josh Freese.

tekst: Damian Vacha


Joshua Eustis opowiada o tym, jak tworzy muzykęBilety:
20 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone