Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 30.10.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Jason Forrest/ Donna Summer & About

Jason Forrest/ Donna Summer & About

28.04.2006 | godz. 20.00
Elektro Klub, Katowice


Jason Forrest przez długi czas ukrywał się pod znaczącym pseudonimem Donna Sumer. Doceniony na całym świecie, artysta w pełni niszowy, wymykający się wszelkim gatunkom. Gdyby muzyka była śmietniskiem, to on byłby czołowym recycklingowcem lub – jak kto woli – złomiarzem.

Osiągnął mistrzostwo w zbieraniu poszczególnych dźwięków i łączeniu ich w nowe całostki. Najmilsza plądrofonia, jaką dane było mi słyszeć. To, co tworzy, często określane jest jako „new rock music”. Ale to wszystko mylne próby definicji, on po prostu uwielbia żerować na gotowym materiale muzycznym. Kiedy utwór nazywa się „36 ulubionych kawałków punkowych”, to właśnie tym jest – perfekcyjną zbitką z fragmentów punkowych utworów.

Pewno niektórzy pomyślą, że to całkowicie niestrawne dla uszu, tu jednak czeka nas spore zaskoczenie. Skakanie po kanałach muzycznych telewizji czy szybkie przesłuchiwanie płyty w komputerze lub rwący się strumień internetowego radia przygotowały nasze uszy na plądrofonię. Zadziwiające, jak bardzo przyzwyczajeni jesteśmy do fragmentarycznego odbioru muzyki przez współczesne media, a jeśli ktoś nie jest, to tym większa frajda czeka go podczas występu Jasona.

Przygoda dźwiękowa zaczęła się od pracy w New Jersey w rozgłośni WFMU, gdzie stał się również digitalnym muzykiem i publikował na antenie jako Donna Summer swoje niekonwencjonalne miksy. To on doprowadził technikę „wytnij/wklej” do granic wszelkiej przyzwoitości. Tam, gdzie spotyka się heavy metal z disco lat 70. złączone ze sobą drill’n’bassowymi rytmami, tam musi istnieć muzyczne piekło i tam właśnie rej wodzi Forrest. Sprawę jednak traktuje bardzo poważnie, w żaden sposób się nie naśmiewa z muzyki, którą prezentuje. „Kiedy puszczam rockowy riff, to jest to riff, który naprawdę kocham. Jak puszczam jakąś piosenkę go-go, to jest naprawdę świetny numer go-go.” Ten skromny, schludnie ubrany, dość zwyczajny pan po 30 swoją prawdziwą naturę obnaża dopiero podczas występów. Pan Donna Summer na koncercie serwuje, oprócz przeogromnej dawki poplątanych dźwięków, zestaw bardzo kiepskich układów tanecznych, czasami upuści trochę krwi i pokiereszuje laptopa.
―Bartek Hilszczański


Bilety:
15 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone