Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 30.10.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Squarepusher

Squarepusher

24.11.2008 | godz. 20.00
Rondo Sztuki, Katowice


Fani drill’n’bassu, IDM, jazzowych sampli, progresywnego rocka i niekonwencjonalnego drum’n’bassu czy po prostu Squarepushera mają niepowtarzalną okazję zobaczyć muzyka podczas jedynego koncertu w Polsce w katowickim Rondzie Sztuki.

Koncert będzie promował wydaną 27 października najnowszą płytę Squarepushera „Just A Souvenir”. Squarepusher – dla tych, którzy nie słyszeli – to jednoosobowy projekt, pod którego nazwą ukrywa się Tom Jenkinson, Brytyjczyk tworzący awangardową muzykę elektroniczną, związany od lat z wytwórnią Warp Records. Squarepusher to poza kwaśnym koktajlem elektroniki, która jest często tylko tłem dla subtelnych aranżacji, także żywe instrumenty. Sam gra m.in. na perkusji i gitarze basowej i – jak twierdzi Flea z Red Hot Chili Peppers – jest najlepszym basistą na świecie.

„Just A Souvenir” to powrót w organiczne, wręcz analogowe brzmienia. Leitmotivem longplaya był wyśniony (jak twierdzi sam Jenkinson) występ grupy rockowej, grającej na ultra-koncercie (cokolwiek to znaczy ;). Sama płyta jest niestety nierówna. Przy warpowym „Quadrature” czy taneczno-jazz-funkowym „Star Time 2” jest jeszcze nadzieja, jednak eksperymenty typu „A Real Woman”, gdzie pojawiają się metalowe wtręty, są jak najechanie kosiarką na zardzewiałą konserwę. Cóż, zdarza się nawet najlepszym. W tym przypadku na dłuższą metę jest po prostu nudno. Squarepusher zapętla się w byciu sobą, i nawet jak ożywia swoje zagrane na hiszpańskiej gitarze miniaturki poważnymi manipulacjami elektronicznymi, daje to raczej marny efekt. Jednak niech żywi nie tracą nadziei, bo jak zapewniają organizatorzy, „na katowickim koncercie nie powinno zabraknąć utworów z klasycznych płyt ‘Hello Everything’ czy ‘Go Plastic’. Muzykowi na scenie mają towarzyszyć perkusista, tony sprzętu oraz kilkanaście ekranów LED”.

tekst: Damian Vacha | zdjęcie: materiały prasowe


Squarepusher live: „Hello Meow” (z albumu „Hello Everything”)

Bilety:
70 złPrzedsprzedaż:
60 zł do 20.11
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone