Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 17.09.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Pustki

Pustki

10.02.2007 | godz. 20.00
Kinoteatr Rialto, Katowice


10 lutego Scena Muzyczna Rialto zaprezentuje zespół Pustki. To jedna z najważniejszych formacji muzyki niezależnej w Polsce. Swoją twórczością przywracają wiarę w bezkompromisowe podejście do muzyki – szczere, własne, oryginalne, czerpiące z tradycji, a zarazem nowoczesne w formie.

Istnieją od 1999 roku. Dwa lata później wydali swój sensacyjny debiut „Studio Pustki”, w którym fascynacje psychodeliczną alternatywą przecięły się z garażową żywiołowością w stylu The Stooges. Całość dookreślały interesujące melodie i silnie nacechowany improwizacją charakter post-rockowej rewolty. Tym samym udało im się wyprzedzić nową falę gitarowego grania, która niedługo zalała Europę i Stany. Album entuzjastycznie przyjęty przez prasę doskonale sprawdzał się na koncertach.

Po paru przetasowaniach personalnych zespół z nowym basistą Filipem Zawadą (ex-AGD) i grającą na klawiszach oraz śpiewającą Basią Wrońską, w 2004 roku wydaje kolejny majstersztyk długogrający „8 Ohm”. Pejzaże instrumentalne o tajemniczym krajobrazie pulsującym nostalgią i kosmiczną metafizyką spotykają piosenki z pazurem, lśniące blaskiem osobistego brzmienia. Sami swoją twórczość nazywają „Muzyką Ściany Wschodniej”, a co to dokładnie znaczy trzeba zobaczyć samemu na żywo.

„Domino” (2006) to trzeci studyjny album Pustek. W porównaniu z ich poprzednimi płytami zdecydowanie mniej jest tutaj surowego, rockowego grania, mniej też muzycznych poszukiwań z pogranicza postrocka i avantpopu, więcej zaś klasycznych piosenek. Znajdziemy tutaj dwanaście utworów, w których artyści Pustek po raz pierwszy śpiewają wyraźnie na trzy głosy. Tylko jeden utwór umieszczony na płycie nie zawiera słów, choć pojawiają się w nim melodyjne wokalizy. „Postanowiliśmy nagrać album piosenkowy, spójny. Dzięki innym polom działalności nie mamy ciśnienia by na płytę wchodziły utwory instrumentalne, których u nas nigdy nie brakowało” - podkreśla Radek Łukasiewicz. Całość promuje utwór „Słabość chwilowa”.
—Adrian Chorębała

Zespół wystąpi w składzie: Radek Łukasiewicz – gitara, śpiew, Janek Piętka – śpiew, bas, Grzegorz Śluz – perkusja, Barbara Wrońska – instr. klawiszowe, śpiew.

>>> przeczytaj wywiad z Pustkami


klip do piosenki „Słabość chwilowa”
Bilety:
20 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone