Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 25.02.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
JaZZ i okolice: Uri Caine Bedrock Trio

JaZZ i okolice: Uri Caine Bedrock Trio

27.10.2007 | godz. 20.00
Jazz Club Hipnoza, Katowice


27 października po raz kolejny Hipnoza ugości nowojorskiego wirtuoza klawiatury i muzycznego kameleona Uri Caine’a, tym razem z rewelacyjnym Bedrock Trio. Wraz z Zachem Danzigerem (perkusja) i Timem Lefebvre (gitara basowa) Caine brawurowo, z właściwą sobie wirtuozerią i poczuciem humoru łączy w tym postmodernistycznym projekcie breakbeatowo-jazzrockowe fusion z elementami funku, disco i muzyki rodem z amerykańskich kryminałów z lat 70. Zapowiada się superenergetyczny koncert, który pogodzi fanów jazzu i pianistyki z bywalcami klubowych imprez i połamanych beatów, z niezwykłą finezją wygrywanych przez trio na „żywych” instrumentach.

Uri Caine naukę gry na pianinie rozpoczął jako siedmiolatek, w 1963 roku w rodzinnej Filadelfii. Studiował kompozycję u George’a Rochberga i George’a Crumba – wybitnych amerykańskich kompozytorów muzyki współczesnej. Po studiach przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie odnalazł się w kręgu najwybitniejszych instrumentalistów nowoczesnego jazzu, z którymi wiele koncertował i nagrywał. Znaleźli się tu: Freddie Hubbard, Clark Terry, Benny Golson, Eddie Winson, Bobby Watson, Gary Thomas, Wallace Roney, Rashied Ali, Max Roach i wielu innych.

Obecnie Uri Cain to postmodernista, który potrafi wpleść w interpretację standardu jazzowego żywiołowość pulsacji muzyki klubowej, by w chwilę później zacytować Wariacje Goldbergowskie J. S. Bacha czy ragtime z początków XX wieku. Grając na fortepianie, Rhodesie czy syntezatorach buduje dramaturgię koncertu w taki sposób, aby utrzymać intensywny kontakt z publicznością od pierwszej minuty po ostatni zagrany dźwięk. Jego trio Bedrock to przewrotna (ironia godna Franka Zappy!) trawestacja współczesnej muzyki klubowej (współproducentem muzyki jest Luke Vibert i DJ Olive), r’n’b, jazz-rockowego fusion, disco i amerykańskiej muzyki funky w stylu lat 70. dodatkowo podlanej nieco psychodelicznym sosem. (WMJr, materiały GCK)


Bilety:
35 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone