Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 2.10.22

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Dzieciniec Teatralny

Dzieciniec Teatralny

3.07.2022-28.08.2022
Teatr Mały, Tychy


Lato nie zwalnia od myślenia i choć sezon ogórkowy w pełni, a teatry są pozamykane, to w Tychach edukatorzy teatralni będą uczyć jak współdziałać i współpracować. Teatr to wszak machina składająca się z wielu elementów – mamy w nim scenografów i kostiumografów, są rekwizyty, są lalki, a przede wszystkim są emocje.

W niezwykłą podróż do świata za kulisami sceny zabiorą chętnych Mateusz Barczyk, Hanna Dobryniewska, Joanna Rupik, Iga Słupska, Agata Śliwa, Agata Wojdalska i Katarzyna Żeglicka. Pokażą podstawy warsztatowej, rzemieślniczej pracy i przypomną nam, że świat to nie tylko lajki, oklaski, błyskawiczne kariery celebrytów i uzależnienie od scrollowania telefonu.

Żeby stworzyć coś naprawdę trwałego, potrzeba ręki i myśli. Teatralnego rzemiosła i rękodzieła nie zastąpi tani plastik ze sklepu „Wszystko po 5 zł”. Tu niezbędni są inspicjenci, krawcowe, garderobiane, stolarze, tapicerzy, montażyści, charakteryzatorzy, oświetleniowcy, akustycy… W teatrze wszyscy oni tworzą nową wizję świata, który jest precyzyjnie wymyślony, a publiczność widzi tylko jego efekt końcowy. Teatr nie stoi, teatr się dzieje. A teatr w Tychach będzie się wydarzał przez dziewięć kolejnych niedziel, odkrywając tajemnice kolejnych specjalności.

Warsztatom towarzyszyć będą dwa spektakle: „Dzieci z Bullerbyn” Teatru Małego w Tychach i „Szewczyk Dratewka” Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Na pokazy obowiązują darmowe wejściówki, na warsztaty wstęp wolny, bez zapisów.

tekst: Magdalena Gościniak | zdjęcie: Agnieszka Seidel-Kożuch („Dzieci z Bullerbyn”, Teatr Mały)


program na teatrmaly.tychy.pl/wydarzenia/dzieciniec-teatralny-teatr-nie-stoi-sie-dzieje/


Bilety:
wstęp wolny (na warsztaty nie obowiązują zapisy, na spektakle obowiązują darmowe wejściówki – do obioru w kasie teatru)

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone