Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
poniedziałek 25.10.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Red Bull Roof Ride

Red Bull Roof Ride

19.08.2021-21.08.2021
Katowice


Nie od dziś wiadomo, że firma sygnowana logo czerwonego byka dodaje skrzydeł. Wszyscy ci, którzy w to jeszcze wątpią, będą mieli okazje zmienić swoje zdanie w sierpniu. Wtedy właśnie do serca stolicy Górnego Śląska zawita wyjątkowa impreza „Red Bull Roof Ride”. Wezmą w niej udział najlepsi zawodnicy freestyle MTB z całego świata.

Bracia Szymon i Dawid Godziek – gospodarze wydarzenia, którzy szturmem podbili międzynarodową scenę i stali się jednymi z najlepszych zawodników na świecie – zadbają o to, by do naszego kraju ściągnąć najlepszych i najbardziej stylowych miłośników freestyle’u na dwóch kołach. Po cichu mówi się, że między 19 a 21 sierpnia w Katowicach pojawią się m.in. Erik Fedko z Niemiec czy Szwed Emil Johansson. „Roof Ride będzie spełnieniem moich eventowych marzeń. To pierwszy slopestyle’owy event złotej rangi FMB w Polsce! Megatrasa z potężnymi przeszkodami w centrum miasta – prawdziwy sztos” – zachęca Szymon Godziek.

Co na nas czeka? Specjalny tor, którego start będzie znajdować się 22 metry nad ziemią, na dachu MCK! Składająca się z siedmiu przeszkód trasa będzie stanowić połączenie wielkich freeride’owych skoczni oraz skateparkowych elementów, na których zawodnicy będą musieli wykazać się wzorową techniką. Najciekawszą z przeszkód jest bez dwóch zdań wielki drop znajdujący się 16 metrów nad ziemią, czyli jakoś na wysokości szóstego piętra. Najlepsi zawodnicy powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FMB i dziką kartę na Zawody Crankworx w Nowej Zelandii. Wydarzenie będzie można śledzić na żywo w internetowej telewizji Red Bulla.

tekst: Marcin Misztalski | zdjęcie: Flo Hagena/ Red Bull
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone