Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
czwartek 9.12.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Przestrzenie Sztuki: Taniec Katowice

Przestrzenie Sztuki: Taniec Katowice

1.09.2020-31.12.2021
Katowice Miasto Ogrodów, Katowice
online,


Przestrzenie Sztuki odbywają się w siedmiu miastach w Polsce. Jednym z nich są Katowice zdominowane przez taniec. Sekundują im Lublin, Kielce i Łódź. Z kolei Olsztyn, Rzeszów, Zielona Góra i znowu Lublin zajmują się teatrem.

Przestrzenie Sztuki: Taniec Katowice to projekt dedykowany rozwojowi tańca jako języka ekspresji artystycznej, społecznej oraz obszaru badań naukowych. W ramach projektu realizowane są programy edukacyjne w formie warsztatów tanecznych kierowanych do osób starszych, młodzieży, dorosłych – do twórców, studentów i miłośników tańca. W ramach nich tworzone są spektakle teatru tańca, które będzie można zobaczyć w siedzibie instytucji Katowice Miasto Ogrodów. 

Przestrzenie Sztuki to nie tylko warsztaty taneczne, to też przedstawienia zawodowych tancerzy. „Wrócę tu po swoje serce” w choreografii Jacka Łumińskiego to spektakl taneczny, w którym polski folklor przeplata się z muzyką klasyczną Johannesa Brahmsa. W ramach projektu zaplanowano również Wieczory Młodych Choreografów, w trakcie których zaprezentowane zostaną efekty pracy katowickiego zespołu tancerzy. 

Program przewiduje również rezydencje artystyczne, których finałem będą dwie premiery spektakli: w choreografii Macieja Beczka i zespołu tancerzy Vagabond Physical Collective

Obecnie z powodu obostrzeń epidemiologicznych większość wydarzeń zostało wstrzymanych, jednak część z nich odbywa się zdalnie. Szczegółowe informacje dotyczące zajęć można znaleźć na www.facebook.com/groups/katowicepstaniec.


W programie zajęć w ramach Przestrzeni Sztuki znalazły się:

1. KINO TAŃCA
Na jeden poniedziałek w miesiącu Katowice Miasto Ogrodów zamieni się w kino. Wszyscy, którzy kochają taniec i chcą dowiedzieć się o nim jak najwięcej, będą mogli wziąć udział w pokazach nagrań teatru tańca. To opcja dla tancerzy, ale też dla zainteresowanych tematyką. Po projekcji będzie czas na rozmowę. 

2. TANIEC WSPÓŁCZESNY Z PODSTAWAMI FLAMENCO
To cykl warsztatów dedykowany osobom, które mają doświadczenie ruchowe lub muzyczne. Punktem wyjścia jest hiszpański taniec, którego elementy i rytm zostaną połączone z choreografią tańca współczesnego. Finałem cyklu będzie otwarta lekcja pokazowa zaplanowana na 1 grudnia.  

3. WARSZTATY TANECZNE – WIĘCEJ LAT TO WIĘCEJ ŻYCIA! 
Zajęcia dedykowane osobom dojrzałym (50+), które kochają muzykę, chcą rozwijać swoją sprawność fizyczną, a przy tym zadbać o zdrowie. Każde spotkanie to muzyczna podróż po różnych zakątkach świata, do melodii ze wspomnień, ale też zupełnie nowych utworów. Chodzi o to, by obudzić chęci do życia i dać popracować wyobraźni.

4. LABORATORIUM TWÓRCZE IMSPACE
To warsztaty wykorzystujące elementy technik aktorskich i tanecznych. Tutaj liczyć się będzie wyobraźnia, improwizacja i ekspresja, dzięki której możliwe staje się wyrażenie własnych przeżyć. Zajęcia wyjdą poza ramy dyscyplin sztuki, choć tegoroczne spotkania kierowane są głównie do filmowców i tancerzy. 

5. ZAJĘCIA DLA ZAWODOWYCH TANCERZY
Przestrzenie Sztuki to też adres, pod którym artyści tańca mają własne miejsce na stałą działalność twórczą. Regularne zajęcia dedykowane będą zawodowym tancerzom. Profesjonaliści pod okiem Jacka Łumińskiego – tancerza, choreografa i pedagoga – wezmą udział w lekcjach mistrzowskich Polskiej Techniki Tańca Współczesnego. 

tekst: Katarzyna Głowacka, Magdalena Gościniak| zdjęcie: Arkadiusz Ławrywianiec

>>> Przeczytaj wywiad z Aleksandrą Dziurosz
>>> Przeczytaj wywiad z Jackiem Łumińskim

>>> Przestrzenie sztuki na miasto-ogrodow.eupo imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone