Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 27.07.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Wojciech Kucharczyk: Oldschool Demons

Wojciech Kucharczyk: Oldschool Demons

27.11.2020-14.02.2021
online,
Rondo Sztuki, Katowice


Jedną z propozycji festiwalu Ars Cameralis jest wystawa Wojciecha Kucharczyka „Oldschool Demons”. Artysty nie trzeba bliżej przedstawiać miłośnikom kultury. Kucharczyk jest muzykiem. Gra, czasem incognito, często jako Mołr Drammaz albo The Complainer. Prowadzi też wydawnictwo Mik Musik. Przez kilka lat miał pod swoimi skrzydłami scenę Carbon na festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Kucharczyk jest też artystą audiowizualnym z dyplomem z malarstwa, instalacji i litografii na katowickiej ASP.

W tym roku jednak zajął się głównie budową „domków”. „To takie makiety budowli, często niemożliwych, czasem zupełnie realnych, konkretnych, ale zawsze wpleciony jest jakiś scenariusz. Odbywają się w nich akcje, zaludnia je tłum niewielkich postaci, które żyją własnym życiem” – mówi Kucharczyk.

Prace powstały głównie w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Punktem zapalnym jest w nich polityka i jej wpływ na życie zwykłych ludzi. Artysta słucha opowieści innych i zderza je z własnymi przeżyciami, tworząc pewnego rodzaju pamiętnik. Pobrzmiewa w tym pandemia nazywana przez Kucharczyka „zwierciadłem świata, w którym się coraz smutniej przeglądamy”.

Wystawa jest też częściowo retrospektywą artysty i zawiera w sobie klasyki powstałe w latach 90. Niektóre prace Kucharczyk wykonał w wieku 8 lat. Będą grafiki, rysunki, obiekty, prace wideo i komputerowe, otulone ścieżką dźwiękową. Wszystko składa się na wielowątkową krainę i opowieść o coraz bardziej ponurym świecie, który nas otacza. Ale uwaga! Artysta obiecuje, że można się też będzie przy tym pośmiać.

tekst: Katarzyna Głowacka | zdjęcie: Jadwiga Janowska„Oldschool Demons” – wystawa Wojciecha Kucharczyka. Kuratorka: Małgorzata Miśniakiewicz, współpraca: Łukasz Dziedzic, Joanna Rzepka-Dziedzic (Galeria Szara). Trwa od 27 listopada, dostępna po lockdownie od 2 do 14 lutego.

>>> arscameralisfestiwal.pl

>>> zobacz cały program 29. Festiwalu Ars Cameralis

W związku ze zmieniającą się sytuacją pandemiczną możliwe są zmiany w programie, dlatego organizatorzy proszą o stałe obserwowanie strony festiwalowej oraz profili w mediach społecznościowych (facebook.com/cameralis).po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone