Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 16.06.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Hania Rani and Band

Hania Rani and Band

26.11.2020 | godz. 19.00
online,


Początkowo miała odwiedzić stolicę Górnego Śląska z końcem maja, ale w związku z sytuacją, jaka zapanowała na całym świecie i decyzją o przekładaniu imprez masowych, ten występ musiał zostać odłożony. Koncert zaplanowano na październik, miał odbyć się w sali koncertowej NOSPR. Niestety, historia lubi się powtarzać. Wprowadzone obostrzenia po raz kolejny uniemożliwiły organizację widowiska.

Do trzech razy sztuka. Usłyszymy artystę końcem listopada. Co prawda online, ale w bardzo wyjątkowym wydaniu. Obejrzymy koncert, który otworzył tegoroczną edycję festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Hania Rani wystąpiła w sali koncertowej NOSPR w towarzystwie Zimowita Klimka oraz Wojtka Warmijaka. Występ został profesjonalnie zarejestrowany i będzie udostępniony na całym świecie.

Hania zaprezentuje m.in. materiał z tegorocznego krążka „Home”, który na półki sklepowe trafił dzięki cenionej brytyjskiej wytwórni Gondwana Records. „W zeszłym roku sporo pracowałam między koncertami i w tym czasie udało mi się napisać kilka nowych kompozycji, czego dowodem jest ta płyta. Część utworów napisałam jednak wcześniej, niektóre pochodzą nawet z 2016 roku. Produkcja i nagrania miały miejsce również w tym intensywnym koncertowo czasie, pomiędzy jednym a drugim wyjazdem. Dopięcie albumu przy tak napiętym terminarzu wymagało dużej mobilizacji i przede wszystkim wielkiego skupienia, ale też miałam wrażenie, że być może za kilka miesięcy nie będę miała takiej energii” – wyznała w rozmowie dla Red Bulla.

Polska artystka dzięki swojemu talentowi ma możliwość prezentowania muzyki na całym świecie. W tym roku udało jej się odwiedzić m.in. Kopenhagę, Wiedeń, Paryż, Tel-Awiw, Ateny, Londyn czy bliski jej sercu Berlin. „W Berlinie mieszkałam trzy lata, z przerwami na podróże i początek własnych nagrań. Studiowałam tam muzykę klasyczną w klasie fortepianu. Byłam mocno skoncentrowana na samych studiach, przyjechałam z jasno postawionym celem i zdecydowałam się w pełni poświęcić zdobywaniu warsztatu. Wszystko, co robiłam dodatkowo – mam tu na myśli własne kompozycje i nagrania – powstawało w międzyczasie, w każdej wolnej chwili od szkoły. Berlin jest niesamowitym miastem, miastem, które przyjmuje każdego takim, jaki jest” – mówiła w jednym z wywiadów.

tekst: Marcin Misztalski | zdjęcie: Marta Kacprzak

>>> wydarzenie na FB
>>> Hania Rani na Fb
>>> Koncert online na stronie haniarani.com


Bilety:
€ 11.61 (ok. 52 zł)

Bilety dostępne na platformie ticketmaster.

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone