Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 16.06.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
kiRk

kiRk

17.10.2020 | godz. 19.00
Mediateka, Tychy


Brytyjski portal Quietus zna się na rzeczy. Jeśli poleca artystów z naszego krajowego podwórka, robi to zwykle ze względu na ich unikalność, którą potrafią docenić jedynie znawcy tematu. Nie inaczej jest w przypadku twórczości formacji kIRk określonej mianem „ścieżki dźwiękowej do lunatykowania”.

Brzmienie kwartetu opiera się na kilku składowych: ambientowej przestrzeni, jazzujących improwizacjach, elektronicznych bitach i trip-hopowej ornamentyce. Mroczne sample, niepokojące partie wokalne i charakterystyczna trąbka potrafią u słuchaczy wzbudzić zarówno bezgraniczny zachwyt, jak i głęboki lęk.

Grupa debiutowała w 2011 roku albumem „Msza Święta w Brąswałdzie”, który przyniósł jej uznanie także polskich krytyków. Nowamuzyka.pl pisała „Jakby wbrew tytułowi albumu, twórczości kIRk zdecydowanie bliżej do profanum, niż sacrum”, dodając: „Jest w tym wszystkim również coś słowiańskiego i romantycznego – nie w takim sensie, w jakim romantyczne bywają komedie, lecz w rozumieniu ‘Dziadów’, chocholego tańca i odlotów Witkacego”.

Wydany siedem lat po debiucie, czwarty album studyjny „Ich dzikość serca” z pewnością przypadłby do gustu nawet samemu Davidowi Lynchowi. Nic nie wydaje się tutaj takie oczywiste niczym w „Mulholland Drive”. Studyjne dokonania zespołu, zdaniem wielu, robią jeszcze większe wrażenie w wersji koncertowej. Przekonali się o tym zarówno uczestnicy Off Festivalu, kinomani na Festiwalu Filmu Niemego w Krakowie, jak i bywalcy kultowego berlińskiego klubu Tresor. Warto tego doświadczyć na własnych uszach.

tekst: Roman Szczepanek | zdjęcie: Zuzanna Głód

>>> wydarzenie na Fb
>>> koncert na stronie aukso.pl


Bilety:
30 zł i 20 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone