Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 16.06.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Zobacz Słońce zamkniętymi oczami

Zobacz Słońce zamkniętymi oczami

7.09.2020-23.10.2020
CSW Kronika, Bytom


Odwiedzając bytomską Kronikę odlatujemy w kosmos. Sprawdzamy, dokąd prowadzi czarna dziura i czy oprócz nas gdzieś (może) w innej galaktyce są istoty podobne nam. Kosmos, choć piękny, jest przestrzenią olbrzymią, zimną, niezbadaną. Człowiekowi we wszechświecie najbardziej przeszkadza samotność. Pomagają mu czułość i wyobraźnia.

Na wystawie „Zobacz słońce zamkniętymi oczami” oglądamy instalacje stworzone przez dzieci i młodzież wraz artystami sztuk wizualnych. Przewodnią myślą jest symboliczna podróż w kosmos oraz jego odkrywanie. Najważniejszym narzędziem tej eksploracji jest dziecięca wyobraźnia, która przenosi nas w najdalsze zakątki wszechświata. Kuratorka, Katarzyna Kalina, pisze: „Moja kapsuła unosi się w radioaktywnej chmurze cząsteczek Aluminium 27. Reagują na moją obecność jak gdyby były istotami świadomymi. Podobno wszystkie kosmiczne cząsteczki dążą do symbiozy. Możemy być na wskroś różni, lecz przenika nas ta sama energia. Wystarczy kilka dni w Kosmosie, aby poczuć niesamowitą JEDNOŚĆ. To ona jest kluczem przetrwania, praźródłem życiodajnej mocy. Wyruszyłam w tę podróż, aby odkryć jej tajemnice”.

Obiekty, które powstały w ramach pracy młodych twórców z artystami, zostały dopełnione o scenografię i dźwięk, co składa się na interaktywny odbiór wystawy. Warto dodać, że projekt zostanie podsumowany ilustrowanym wydawnictwem dla dzieci i młodzieży w formie drukowanej oraz elektronicznej. Choć na komercyjne loty w kosmos musimy jeszcze trochę poczekać, to my i tak opuszczamy Ziemię, bez pomocy Elona Muska, a za sprawą sztuki i naszej wyobraźni.

oprac.: Adrianna Helena Mrowiec | zdjęcie: Julia Pałkowska„Zobacz Słońce zamkniętymi oczami” – wystawa edukacyjna dla dzieci i nie tylko prezentująca instalacje stworzone przez artystów sztuk wizualnych w ramach warsztatów z dziećmi i młodzieżą. Udział biorą: Maciej Cholewa, Elżbieta Jabłońska, Piotr Kowalczyk, Katarzyna Łaciak, Adam Łucki, Gary Marshall-Stevens oraz młodzi twórcy z Bytomia, Czeladzi i Gliwic; kuratorzy: Katarzyna Kalina, Paweł Wątroba, scenogr. Adam Łucki, udźwiękowienie Dominik Skiendziel. Wystawa trwa od 7.09 (sobota) do 23.10 (piątek).

>>> wystawa na Fb
>>> wystawa na stronie CSW Kronika


Bilety:
2 zł i 1 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone