Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 24.11.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Excellence FIAP Polska 2

Excellence FIAP Polska 2

16.07.2020-13.09.2020
Katowice Miasto Ogrodów, Katowice


FIAP czyli Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej powstała w 1950 roku. Od tego czasu zrzesza organizacje fotograficzne z kilkudziesięciu krajów członkowskich. Warto wspomnieć, że stowarzyszenie jest jedynym związkiem fotograficznym reprezentowanym przez UNESCO.

Federacja nadaje tytuły artystyczne, o które starać mogą się zawodowi fotograficy jak i amatorzy. Jednym z takich odznaczeń jest Excelence FIAP (EFIAP), oznaczający wybitnego artystę sztuki fotograficznej. „Obecnie w Polsce tytuł ten posiada 26 żyjących artystów” – podaje kurator i współautor wystawy Tomasz Sobczak, który w 2012 roku został uhonorowany odznaczeniem Artiste FIAP, a w 2013 Excelence FIAP. Był jednym z pierwszych fotografów publikującym fotoreportaże żużlowe w Internecie. Jest fotografem oraz nauczycielem. W swoich pracach otwarty jest na eksperymenty, czasem jednak powraca do tradycji.

Druga odsłona wystawy rodzimych artystów posiadających ten zaszczytny tytuł powstała z uwagi na kolejną aukcję sztuki, która odbyła się w czerwcu w warszawskim domu aukcyjnym Face To Face ART. W Galerii Pustej mamy okazję obejrzeć unikatowe prace. Tomasz Sobczak dodaje, że „większość z nich przygotowana jest w najwyższych standardach kolekcjonerskich. Podane są one na papierach archiwalnych, posiadają stosowne certyfikaty a także występują w limitowanym nakładzie. Wszystko to razem staje się gwarantem najwyższej jakości”.

oprc.: Adrianna Helena Mrowiec | zdjęcie: mat. pras.„Excellence FIAP Polska 2” – druga odsłona zbiorowej wystawy polskich artystów posiadających tytuł EFIAP przyznawany przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej; kuratorzy Tomasz Sobczak i Katarzyna Łata. Artystki i artyści: Marcin Bawiec, Jan Brdej, Cezary Dubiel, Łukasz Gurdak, Rafał Kaźmierczak, Cezary Kowalczuk, Adam Ksieniewicz, Dorota Kycia, Krzysztof Muskalski, Robert Pranagal, Alicja Przybyszowska, Zdzisław Rynkiewicz, Tomasz Sobczak, Krzysztof Stós, Piotr Sygnarowicz, Zygmunt Trylański, Janusz Wojcieszak, Grzegorz Wójcik, Krzysztof Zając. Wernisaż 16.07 (czwartek), godz. 18.00. Wystawa trwa do 13.09 w Galerii Pustej (Katowice Miasto Ogrodów).
>>> przeczytaj o obowiązujących podczas zwiedzania zasadach bezpieczeństwa


Bilety:
Wstęp wolny

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone