Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 24.11.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Być może tak było

Być może tak było

28.02.2020-9.08.2020
Katowice Miasto Ogrodów, Katowice


Fotografia jest jednym z najlepszych wyborów dokumentacji. Jest bardzo dokładna, niemalże idealnie odzwierciedla rzeczywistość. Jej pozycja umocniła się, kiedy to za najlepszą sztukę uważano tę, która jak najwierniej odzwierciedlała świat. Jednak interpretacja zdjęć w wielu przypadkach nie jest jednoznaczna. Często nie chodzi przecież o pojedynczy obraz, a o konwencję.

Wystawa „Być może tak było” z powątpiewaniem podchodzi do sytuacji przedstawionych na fotografiach. Nie daje jasnych odpowiedzi, za to zaprasza nas do tworzenia swoich własnych wizji i kontekstów. Zachęca do spojrzenia na wykonane w sposób mechaniczny obrazy z dozą nieufności, która pozwala na znalezienie osobistego przesłania fotografii.

Ekspozycja obejmuje 30 zróżnicowanych tematycznie, semantycznie i technicznie prac, które ukazują indywidualne poszukiwania swoich twórców, ale także układają się w większe całości. Daje to możliwość zrozumienia każdego dzieła z osobna oraz podjęcia próby niekonwencjonalnej interpretacji wszystkich propozycji.

oprac.: Adrianna Helena Mrowiec | zdjęcie: mat. pras„Być może tak było” – zbiorowa wystawa 30 fotografii artystów związanych z Okręgiem Wielkopolskim ZPAF. Kurator: Sławomir Tobis, artystki i artyści: Michał Adamski, Robert Andre, Wojciech Beszterda, Artur Bilewski, Andrzej Dobosz, Maciej Fiszer, Marlena Grewling, Tytus Grodzicki, Jacek Gulczyński, Zofia Kawalec-Łuszczewska, Marek Klimaszewski, Jarosław Klupś, Włodzimierz Kowaliński, Maciej Kuszela, Marek Lapis, Maciej Mańkowski, Marianna Michałowska, Marek Noniewicz, Piotr Nowak, Zdzisław Orłowski, Marcin Pawlik, Adam Polański, Antoni Rut, Piotr Spek, Krzysztof Ślachciak, Leszek Szurkowski, Karol Szymkowiak, Waldemar Śliwczyński, Sławomir Tobis, Stefan Wojnecki. Wernisaż 28.02 (piątek). Wystawa wznowiona po blokadzie, trwa do 9.08 w Galerii 5 (Katowice Miasto Ogrodów).
>>> przeczytaj o obowiązujących podczas zwiedzania zasadach bezpieczeństwa

>>> wystawa na stronie Miasta Ogrodów


Bilety:
wstęp wolny

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone