Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
sobota 4.07.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
13. Bytomska Jesień Literacka

13. Bytomska Jesień Literacka

21.11.2019-24.11.2019
Bytom


Ideą Bytomskiej Jesieni Literackiej jest połączenie kilku imprez o charakterze poetyckim w jednym czasie. „Tym sposobem w kalendarzu kulturalnym Bytomia spotkały się między innymi imprezy organizowane do tej pory w różnych terminach: Bytomska Scena Recytatora oraz Turniej Jednego Wiersza im. Stanisława Horaka” – dodaje kurator projektu, Wiesław Ciecieręga.

Podczas tegorocznej Bytomskiej Jesieni Literackiej na scenie pojawią się także wyjątkowi goście z Zakopanego. Zobaczymy spektakl Teatru im. Witkacego – „Metafizyka dwugłowego cielęcia”. Na nowo odkryjemy procesy dojrzewania i kształtowania młodej jednostki w świecie pełnym ograniczeń mentalnych i społecznych.

Na koniec wejdziemy w dialog z Agnieszką Osiecką. Tekstami swoich piosenek będzie rozmawiać z nami na różne tematy, „Byle nie o miłości”! Utwory usłyszymy w wykonaniu znakomitych polskich muzyków jazzowych, w tajemniczej nowej aranżacji.

tekst: Adrianna Helena Mrowiec | zdjęcie: plakat teatralny, „Metafizyka dwugłowego cielęcia”Program:

21.11 czwartek
Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu
, ul. Powstańców Warszawskich 12
godz. 16.00 > 38. Bytomska Scena Recytatora – konkurs dla recytatorów, wykonawców etiud teatralnych oraz osób prezentujących poezję śpiewaną i piosenkę aktorską.
Wpisowe 5 zł

22.11 piątek
Biuro promocji Bytomia

godz. 17.00 > 23. Turniej Jednego Wiersza im. Stanisława Horaka – konkurs otwarty dla autorów wierszy.
Wpisowe 5 zł

23.11 sobota
Bytomskie Centrum Kultury
godz. 19.00 > „Metafizyka dwugłowego cielęcia”– spektakl teatralny Teatru im. Witkacego w Zakopanem; reż. i oprac. tekstu Andrzej St. Dziuk, scenogr. Rafał Zawistowski, asystent scenogr. Jolanta Solska, oprac. muz. Andrzej St. Dziuk, Natalia Sosna, choreogr. Anita Podkowa, charakteryzacja Magdalena Koriat, kier. prod. Arkadiusz Kudła, współpraca: Katarzyna Nodzyńska, Wojciech Całka, Sławomir Łaciak, Stanisław Ziemianek. Wyst.: Dorota Ficoń, Emilia Nagórka, Adrianna Jerzmanowska, Joanna Banasik, Krzysztof Łakomik, Katarzyna Pietrzyk, Krzysztof Wnuk, Marek Wrona, Andrzej Bienias, Piotr Łakomik, Krzysztof Najbor, Dominik Piejko, Kamil Joński.

Spektakl na podstawie dramatu Witkacego napisanego w 1921 roku – w siedem lat po jego wyprawie w egzotyczne kraje z etnografem Bronisławem Malinowskim Młody człowiek usiłujący dociec prawdy o swoim pochodzeniu i skomplikowanych związkach rodzinnych, musi samookreślić się w świecie pełnym ograniczeń mentalnych i społecznych. Ten współczesny dyskurs o dojrzewaniu i kształtowaniu się osobowości, o tożsamości kulturowej, rodzinnej i społecznej, analizuje związki między procesem kształtowania się autokreacji młodej jednostki, a ograniczeniami, jakie stawia przymus kulturowy czy społeczna dyscyplina.
Bilety 80 zł i 65 zł
Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 16. roku życia

24.11 niedziela
Bytomskie Centrum Kultury
godz. 17.00 > Koncert Finałowy Bytomskiej Jesieni Literackiej: wręczenie nagród prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury MUZA; „Byle nie o miłości” – piosenki Agnieszki Osieckiej połączone z projekcją fragmentów wywiadów z udziałem Poetki w aranżacjach gitarzysty Janusz Strobla. Wyst.: śpiew Nula Stankiewicz, gitara Janusz Strobel, saksofon, flet Mariusz „Fazi” Mielczarek.
Bilety 45 zł

>>> becek.pl
>>> wydarzenia na Fbpo imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone