Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 26.05.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Kaczmarski – 4 pory niepokoju

Kaczmarski – 4 pory niepokoju

26.10.2019-27.10.2019 | godz. 19.00
Scena w Galerii (Galeria Katowicka), Katowice


Na Scenie w Galerii Teatru Śląskiego goście z Elbląga. Kameralnie zaprezentują muzyczny spektakl „Kaczmarski – 4 pory niepokoju” w reżyserii Roberta Talarczyka.

Trzonem przedstawienia Teatru im. Aleksandra Sewruka są ponadczasowe utwory jednego z najważniejszych polskich bardów współczesnej piosenki poetyckiej. To opowieść o prawdzie, wolności i marzeniach. O artystycznej niezgodzie z systemem, buncie i zapale do walki. Ta sceniczna historia odsłania przed nami niepokoje, przemyślenia i gorzkie komentarze samotnego barda o otaczającej go rzeczywistości.

Reżyser spektaklu dodaje: „To opowieść trochę o Kaczmarskim, szczególnie w ostatnich latach jego życia, ale pokazana w sposób niedosłowny, enigmatyczny, trochę symboliczny, melancholijny”. Przedstawienie nie jest tylko zestawem przebojów, to pełna historia złożona z kilku części. Tu słowo, muzyka i ciało mają taką samą wartość.

Podczas spektaklu będzie można usłyszeć m.in. „Obławę” czy „Autoportret Witkacego”. Wykorzystano w nim aranżacje muzyczne Hadriana Filipa Tabęckiego w wykonaniu zespołu Kamelon.

oprac.: Adrianna Helena Mrowiec | zdjęcie: mat. pras.„Kaczmarski – 4 pory niepokoju” – spektakl Teatru im. A. Sewruka z Elbląga; reż. i scen. Robert Talarczyk, scenogr., kostiumy i projekcje multimedialne Adrianna Gołębiewska, choreogr. Jakub Lewandowski, realizacja świateł Kazimierz Kowalski. Wyst.: Magdalena Fennig, Sławomir Banaś, Mikołaj Ostrowski, Marcin Tomasik. W spektaklu wykorzystano aranżacje muzyczne Hadriana Filipa Tabęckiego w wyk. zespołu Kameleon w składzie: Grzegorz Bożewicz, Mariusz Jeka, Grzegorz Lalek, Piotr Maślanka, Piotr Malicki, Maciej Szczyciński, Hadrian Filip Tabęcki.

>>> spektakl na teatrslaski.art.pl
>>> wydarzenie na Fb


Bilety:
60 zł i 45 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone