Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 16.10.19

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Poskromienie

Poskromienie

21.10.2019-22.10.2019 | godz. 19.00
Teatr Śląski, Katowice


Upadek Teatru Polskiego we Wrocławiu stał się najsmutniejszym symbolem zniszczeń dokonanych przez „dobrą zmianę”. Jeszcze do niedawna jeden z najlepszych teatrów w Polsce, zauważany i nagradzany na międzynarodowych festiwalach, osunął się w niebyt przez prowincjonalne polityczne wojenki.

Jednym z elementów walki o uratowanie tej sceny było stworzenie przez pracowników ginącej wrocławskiej instytucji Teatru Polskiego w Podziemiu. Z lamusa wyciągnięta została nazwa, której od dawna używaliśmy wyłącznie na lekcjach historii. W polskiej kulturze odrodził się „drugi obieg”.

Jednym ze spektakli obecnego „drugiego obiegu” jest „Poskromienie” Moniki Pęcikiewicz na motywach Szekspirowskiego „Poskromienia złośnicy”. Z angielskiego oryginału zaczerpnięto mechanizm tresury prowadzący do zniewolenia. To, co w angielskim tekście zawierało się w słowach, w spektaklu Pęcikiewicz obecne jest w gestach wywołujących poczucie osaczenia – na pozór nieznaczących, lecz w rzeczywistości przeradzających się w torturę.

tekst: Pola Sobaś-Mikołajczyk | zdjęcie: plakat„Poskromienie” – spektakl Teatru Polskiego w Podziemiu; reż. Monika Pęcikiewicz, scenogr. i kostiumy Katarzyna Borkowska, Emiko wideo, reż. świateł Mirek Kaczmarek, muz. Cezary Duchnowski. Wyst.: Krzesisława Dubielówna, Kaśka Dudek (Teatr Śląski), Agnieszka Glińska, Anna Ilczuk, Marta Zięba, Jacek Beler, Michał Opaliński, Adam Szczyszczaj, Andrzej Wilk, Wojciech Ziemiański, Mateusz Znaniecki (Teatr Śląski).

>>> spektakl na teatrslaski.art.pl
>>> wydarzenie na Fb
>>> Teatr Polski w podziemiu na Fb

Bilety:
25-75 zł

Mamy dla Was po zaproszeniu na 21. i 22. października. Aby zdobyć jedno z nich, należy 16.10 o godz. 12.00 przesłać na adres konkurs@ultramaryna.pl maila ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz odpowiedzią na pytanie: za jaki spektakl Monika Pecikiewicz otrzymała w 2011 roku nagrodę podczas 13. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" w Katowicach?

W tytule maila prosimy wpisać: Poskromienie + wybrana data. Kto pierwszy i jeszcze nie zdobył u nas w tym miesiącu biletu, ten lepszy!

Uwaga, w przypadku wysłania kilku maili z jednego adresu lub na to samo nazwisko, bierzemy pod uwagę tylko pierwszy z nich. O zdobyciu/nie zdobyciu wejściówki poinformujemy mailem zwrotnym (nie dotyczy to osób, które prześlą maila w zupełnie innym terminie). Prosimy o przemyślane podawanie danych osobowych, zwrotów nie przyjmujemy.

Biorąc udział w konkursie zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Ultramarynę w celu przeprowadzenia konkursu, w szczególności przyznania i wydania nagród. Twoje dane osobowe będą wykorzystywane zgodnie z odpowiednimi regulacjami prawnymi, w szczególności na zasadach określonych w ustawie z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Bilet = dla 1 osoby, zaproszenie = dla 2 osób. Może się zdarzyć, że zamiast pojedynczych biletów rozdamy podwójne zaproszenia (ale nie odwrotnie).

Powyższe zasady mają zastosowanie w przypadku wszystkich konkursów przeprowadzanych przez Ultramarynę na www.ultramaryna.pl i www.facebook.com/ultramaryna.
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone