Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 27.05.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Do Sztuki Gotowi Start!

Do Sztuki Gotowi Start!

25.06.2019-24.01.2020
Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice


Projekt Do Sztuki Gotowi Start! charakteryzuje się różnorodnością. Tym, którzy lubią być w ruchu, spodobać mogą się efemeryczne działania performatywne (oparte na przykład na tańcu współczesnym). Fani teatru mogą wziąć udział w interaktywnym przedstawieniu, a lubiący prowokacje zorganizują akcje społeczne m.in. na temat sztuki, ekologii czy nas samych. Nie ma jednak reguły. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Projekt edukacyjno-artystyczny realizowany jest przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA od początku 2012 roku. Zaczęło się od chęci wyjścia poza mury galerii po to, aby dotrzeć ze sztuką do mieszkańców Katowic z różnych środowisk i grup wiekowych.

Celem DSGS! jest nie tylko organizacja warsztatów artystycznych, ale także proces nawiązania relacji społecznych. Każdy z nas nie jest traktowany jako przypadkowy przechodzień, stajemy się elementem twórczego działania, współodpowiedzialnym za jego specyfikę oraz za relacje, które zachodzą między uczestnikami.

W BWA (i poza nim) odbywają się warsztaty i wykłady (m.in. z zakresu designu, fotografii, warsztaty muzyczne). Jak dotąd w projekcie wzięło udział 71 artystów i edukatorów sztuki z całej Polski. Zrealizowano w sumie 67 akcji artystycznych, happeningów i warsztatów oraz 9 akcji i warsztatów według pomysłów nadesłanych na konkurs organizowany co roku w ramach projektu. Odbiorcami wszystkich działań było kilkanaście tysięcy osób.

Artyści i edukatorzy zaproszeni do 8. edycji projektu to: Iwona Demko, Marek Styczyński, Honorata Martin, Daniel Brożek, kolektyw LineAct, Joanna Bonisławska (Asi Mina), Cecylia Malik, Anna Bargiel.

Edycję kończy wystawa „Codzienność jest nudna”, prezentująca fotografie uczestników akcji artystycznej zrealizowanej przez Agnieszkę Karpiel, Jessicę Kufa oraz Gabrysię Styrkowicz. Zaprosiły do działania 7 losowo wybranych osób. Każda z nich otrzymała aparat instax na 24 godziny oraz zadanie: w ciągu doby opowiedzieć o swojej codzienności w 20 kadrach. Autorami zdjęć są: Agnieszka Majnusz, Julia Wisła, Dominik Księżyk, Roksana Romańska, Maciej Maciejewski, Kacper Krzętowski i Barbara Błaż.

oprac.: Adrianna Helena Mrowiec | zdjęcie: Astashow Studio>>> Projekt na stronie BWA
>>> Do Sztuki Gotowi Start! na Fb
>>> wystawa „Codzienność jest nudna” na Fbpo imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone