Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
czwartek 12.12.19

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Do Sztuki Gotowi Start!

Do Sztuki Gotowi Start!

25.06.2019-31.12.2019
Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice


Projekt Do Sztuki Gotowi Start! charakteryzuje się różnorodnością. Tym, którzy lubią być w ruchu, spodobać mogą się efemeryczne działania performatywne (oparte na przykład na tańcu współczesnym). Fani teatru mogą wziąć udział w interaktywnym przedstawieniu, a lubiący prowokacje zorganizują akcje społeczne m.in. na temat sztuki, ekologii czy nas samych. Nie ma jednak reguły. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Projekt edukacyjno-artystyczny realizowany jest przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA od początku 2012 roku. Zaczęło się od chęci wyjścia poza mury galerii po to, aby dotrzeć ze sztuką do mieszkańców Katowic z różnych środowisk i grup wiekowych.

Celem DSGS! jest nie tylko organizacja warsztatów artystycznych, ale także proces nawiązania relacji społecznych. Każdy z nas nie jest traktowany jako przypadkowy przechodzień, stajemy się elementem twórczego działania, współodpowiedzialnym za jego specyfikę oraz za relacje, które zachodzą między uczestnikami.

W BWA (i poza nim) odbywają się warsztaty i wykłady (m.in. z zakresu designu, fotografii, warsztaty muzyczne). Jak dotąd w projekcie wzięło udział 71 artystów i edukatorów sztuki z całej Polski. Zrealizowano w sumie 67 akcji artystycznych, happeningów i warsztatów oraz 9 akcji i warsztatów według pomysłów nadesłanych na konkurs organizowany co roku w ramach projektu. Odbiorcami wszystkich działań było kilkanaście tysięcy osób.

Artyści i edukatorzy zaproszeni do 8. edycji projektu to: Iwona Demko, Marek Styczyński, Honorata Martin, Daniel Brożek, kolektyw LineAct, Joanna Bonisławska (Asi Mina), Cecylia Malik, Anna Bargiel.

oprac.: Adrianna Helena Mrowiec | zdjęcie: Astashow Studio>>> Projekt na stronie BWA
>>> Do Sztuki Gotowi Start! na Fbpo imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone