Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
czwartek 20.02.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Super Summer

Super Summer

29.06.2019-31.08.2019
Katowice


W tym roku podczas wakacji dach Supersamu zamieni się w strefę rozrywki i zabrzmi naprawdę dobrze. Co sobotę, w przestrzeni zaprojektowanej przez śląską pracownię – Kolektyw Musk, będziemy spotykać się w doborowym muzycznym towarzystwie i w dodatku całkowicie za darmo. Wystąpi dziesięć zespołów. Łączy je projekt Katowic Miasta Ogrodów – Dzielnica Brzmi Dobrze.

Celem „Dzielnicy” jest wsparcie grup muzycznych związanych z miastem, utożsamiających się z nim i reprezentujących konkretne części Katowic. Nad zwycięzcami Katowice Miasto Muzyki UNESCO obejmuje patronat, co wiąże się z realizacją ogólnopolskiej i międzynarodowej kampanii promującej zespół.

Podczas kameralnych występów w (a właściwie na) Supersamie zaprezentują się laureaci poprzednich edycji przedsięwzięcia. Są to zespoły znane i często zapraszane na najważniejsze festiwale muzyczne w Polsce. Głodnych nie tylko muzyki nakarmi ekipa Kroyone.

Warto wspomnieć, że strefa relaksu jest dostępna na co dzień. W godzinach pracy centrum handlowego, na dachu może wypocząć każdy. Chillout w miejscu, dla którego stworzenia inspiracją była natura, brzmi całkiem... dobrze.

oprac.: Adrianna Helena Mrowiec | na zdjęciu: Max Bravura, fot. Tomasz Makula

Program:

29.06 sobota
godz. 19.00 > Max Bravura
Niezależny projekt ze Śląska założony przez frontmena i wokalistę Macieja Wachowiaka. Jego charakterystyczny i charyzmatyczny wokal dał się już poznać w poprzednim projekcie - Slutocasters. W swojej twórczości łączy rock’n’rolla spod znaku Beatlesów, eklektyzmu Davida Bowiego kończąc na porównaniach z tak kontrastującymi grupami, jak Franz Ferdinand i Joy Division. Obecnie występuje w składzie z Mikołajem Makowskim – syntezatory, Jackiem Biesem oraz Olafem Rykałą – perkusja.
>>> Czytaj więcej o Max Bravura

6.07 sobota
godz. 19.00 > Nottooeasy
To pochodzący z osiedla Tysiąclecia zespół, którego skład tworzą studenci akademii muzycznych. Każdy z członków grupy specjalizuje się w innym gatunku muzycznym, co nadaje ich brzmieniu unikatowości. Perkusista - Olaf Rykała interesuje się klimatami hip-hopowymi, trębacz – Fabian Klimanek rozwija się w kierunku jazzowym, natomiast, zajmujący się elektroniką i grą na trąbce, Filip 'yellowz' Żółtowski produkuje szeroko rozumianą muzykę elektroniczną. >>> Czytaj więcej o Nottooeasy

13.07 sobota
godz. 19.00 > Fonogon
Fonogon w sposób nieoczywisty łączy różne osobowości. Nie ma tu jednego bębniarza, wokalisty, basisty, tekściarza. Koncerty – jak i cały skład - są dziwne: nieustanny ruch na scenie połączony z muzyką – z jednej strony przyjemną i wpadającą w transowość, z drugiej – drażniącą i niepokojącą. Od radiowych brzmień, które mogą kojarzyć się z jazdą z paką przyjaciół pierwszymi samochodami (lub ciuchcią w nieznane), zwiedzając obce krainy w najdłuższe wakacje życia, po anielskie uniesienia pozwalające poczuć się jak na high'u. Taniec nad wyraz dziwny, prosto z salonów angielskiej arystokracji XX wieku. Z całą pewnością Ala ma kota, bo gdyby nieby, to by nic by. Gatunki: Neo-psychedelia / Dream Pop / Indietronica / Synth Pop / Harshalamakoth.

20.07 sobota
godz. 19.00 > Zośka
Świeży projekt katowickiej sceny muzycznej. Zespół tworzą: Weronika Jędrysik (śpiew), Adam Jędrysik (produkcja muzyczna, gitara) i Tymoteusz Bies (produkcja muzyczna, instrumenty klawiszowe). Twórczość ZOŚKI integruje muzykę elektroniczną z surową alternatywą, proponując brzmienia z pogranicza popu i chilloutu, wzbogacone o żywe instrumenty.
>>> Czytaj więcej o zespole Zośka

27 lipca sobota
godz. 19.00 > Aiselis
To grupa znajomych, których połączyły wspólne inspiracje muzyczne, zamiłowanie do obserwacji i opisu otaczającej przestrzeni. Syntetyzując obraz i dźwięk, tworzą inny czas, uwieczniając wymarłe i zapomniane miejsca. Inspiracje czerpią z takich grup jak: Cabaret Voltaire, Throbbing Gristle, Einsturzende Neubauten, Joy Division. Bazują na technikach industrialu, melodii nowofalowej oraz analogowej.
>>> Czytaj więcej o Aiselis

3.08 sobota
godz. 19.00 > Żyjoki
Wspólny projekt Koprucha i K-Essence. Prezentują rapowo-looperowo-gitarowo-beatboxowy projekt o przeznaczeniu wysoce koncertowym. Sami o sobie mówią: „Prawdopodobnie jest to organiczny hip-hop, ale to za bardzo wygląda jak ograniczony hip-hop, a tego byśmy nie chcieli.”
>>> Czytaj więcej o formacji Żyjoki

10.08 sobota
godz. 19.00 > Lód 9
Waltornia i elektroniczne skrzypce, czyli mocno eksperymentalny projekt, łączący avantgardę, alternative, experimental, electrorock. Sami o sobie mówią, że ich twórczość to hałas uporządkowany, dźwięk wyzwolony.
>>> Czytaj więcej o formacji Lód 9

17.08 sobota
godz. 19.00 > Erith
Twórczość Erith skupia uwagę wielu ważnych osób ze świata muzyki. Artystka zagrała na tak prestiżowych imprezach, jak Spring Break, Alter Fest, Soundrive Festival, Ars Cameralis, czy Samsara Festival Europe (Węgry). Koncert przybiera formę performance'u. Erith tworzy muzykę na żywo, loopuje poszczególne sample i instrumenty, śpiewa, a jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny taniec i, towarzysząca jej koncertom, gra świateł. >>> Czytaj więcej o Erith

24.08 sobota
godz. 19.00 > Szklane Oczy
Trzy dziewczyny, grające rocka inspirowanego polskim punkiem i poezją romantyczną. To wokal z gitarą, bas i perkusja. Pochodzą z Katowic i Chorzowa. Od dwóch lat komponują, piszą, nagrywają piosenki i dużo koncertują. Obecnie pracują nad debiutancką płytą.
>>> Czytaj więcej o zespole Szklane Oczy

31.08 sobota
godz. 19.00 > The Party Is Over
W 2017 ukazał się pierwszy LP zespołu pn. „Stolen Symphonies”. Na swoim koncie ma również udane występy w telewizji (talent show Must Be The Music w Polsacie oraz program Kulturalni.pl w TVP Polonia). Równolegle Daria i Michał rozwijają swoje solowe projekty – L.U. oraz Rabbit on the Moon.
>>> Czytaj więcej o formacji The Party Is Over


>>> Super Summer na Fb


Bilety:
wstęp wolny

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone