Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 27.05.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Emilia Kina i Filip Rybkowski: Pierwotne fantazje

Emilia Kina i Filip Rybkowski: Pierwotne fantazje

17.05.2019-6.06.2019
Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice


Sztuka i artyści od zawsze zajmowali się jednym – konfabulacją. Robili to w grotach Altamiry, kościołach i pałacach, gdzie wyobrażone przez siebie światy kazali nam uznawać za rzeczywistość albo przynajmniej za jej substytut. Dzieje się tak do dzisiaj za każdym razem, kiedy oglądamy dowolny obraz w galerii czy muzeum.

Mimo że dla Emilii Kiny i Filipa Rybkowskiego – młodych absolwentów krakowskiej ASP – inspirację często stanowią zupełnie różne tematy i posługują się oni odmiennymi mediami, łatwo dostrzec, że ich prace również mamią widza. Artystów łączy też to, że nie boją się do tego przyznać.

Na tym jednak nie poprzestają i idą o krok dalej. Pytają, czy przypadkiem nie jest tak, że to sam widz chce być oszukiwany. Ich prace sprytnie oscylują między złudzeniem i ujawnianiem mechanizmów, za sprawą których powstaje to zjawisko. Trochę przypominają złośliwego reżysera, który przygotował wciągające przedstawienie, ale co jakiś czas wychodzi zza kulis i przypomina, że wszystko, co widzimy, jest tylko na niby.

tekst: Łukasz Białkowski„Pierwotne fantazje” – wystawa projektu Emilii Kiny i Filipa Rybkowskiego. Artyści współpracują ze sobą przy tworzeniu wystaw przypominających scenografie służące do odtwarzania zadawnionych historii. W swoich działaniach bazują na napotkanych przypadkowo formach i podpatrzonych gestach, z których układają przestrzenne rebusy wymuszające ćwiczenia skostniałej wyobraźni. Hybrydalne obiekty z pogranicza geologicznych wykopalisk i malowniczego gruzowiska składają się na trójwymiarową mapę, która czeka na swojego kolonizatora. Wystawa w Małej Przestrzeni Galerii BWA. Wernisaż 17.05 (piątek), godz. 18.00. Wystawa potrwa do 6.06.

>>> Galeria Sztuki Współczesnej BWA na Fb


Bilety:
1,50-5,50 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone