Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 11.12.19

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Enemef/ Antywalentynki: Maraton horrorów

Enemef/ Antywalentynki: Maraton horrorów

15.02.2019 | godz. 22.00
Multikino Katowice, Katowice
Multikino Zabrze, Zabrze


Pluszowe misie, czekoladowe serduszka, urocze bukiety, kolacje przy świecach. Nie! Czas na mrożący krew w żyłach antywalentynkowy Enemef, czyli coroczną tradycję wszystkich uwielbiających kino grozy i mocne wrażenia. Salę kinową spowije mroczna atmosfera, a na dużym ekranie cztery przerażające filmy, w tym dwie premiery.

Jedną z nich jest „Zakon świętej Agaty” (reż. Darren Lynn Bousman). Młodą Mary, ciężarną kobietę szukającą schronienia przyjmują zakonnice. Oferują jej pomoc, jednak w zamian oczekują przestrzegania reguł zgromadzenia oraz wyrzeknięcia się całego zła „zewnętrznego świata”. Bohaterka przyjmuje ustalone warunki, jednak z czasem miejsce, które uznawała za azyl, odsłania swoją prawdziwą naturę.

„Prodigi. Opętany” (reż. Nicholas McCarthy) to druga premiera, którą można zobaczyć podczas antywalentykowego maratonu. Główna bohaterka, Sarah, niepokoi się dziwnym zachowaniem swojego kilkuletniego syna. Podejrzewa, że za tą mroczną przemianą stoją nadprzyrodzone siły. Matka postanawia rozwikłać zagadkę i za wszelką cenę ochronić syna. Czego jednak dowie się podczas tych groźnych poszukiwań?

Tego wieczoru zobaczyć będzie można też szalony i krwawy film „Korpo” (reż. Joe Lynch). Mikroby, bakterie i inne zabójcze wirusy doskonale rozwijają się w szklanych biurowcach korporacji, wypełnionych ogromną liczbą pracowników. Derek zostaje niesłusznie zwolniony z pracy, jednak nie zamierza odpuścić swojego stanowiska bez walki. Niestety tajemnicza choroba i kwarantanna całego budynku wywołuje chaos. Mężczyzna rozpoczyna prywatną wojnę z korporacyjnym kierownictwem.

Na wielkim ekranie pojawi się także hipnotyczny „Endless” (reż. Justin Benson, Aaron Moorhead). Mroczna historia dwóch braci, którzy po latach wracają do tajemniczej sekty, z której kiedyś uciekli. Odkrywają, że wierzenia jej członków nie są aż tak niedorzeczne, jak sądzili przed laty.

opracowanie: Adrianna Helena Mrowiec | na zdjęciu: kadr z filmu „Korpo”
>>> www.enemef.pl
>>> wydarzenie na FB


Bilety:
39 zł i 28 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone