Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
poniedziałek 24.06.19

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Spotkania filozoficzne: Dom, który zbudował Jack

Spotkania filozoficzne: Dom, który zbudował Jack

16.01.2019 | godz. 18.30
Kino Światowid, Katowice


Lars von Trier ma niezwykłą umiejętność przyciągania do siebie kolejnych pokoleń kinomanów. Za każdym razem widzowie dają się nabrać. Odczytują jego filmy jeden do jeden (najczęstsza postawa), wierzą w uczciwość reżysera i potrzebę eksplorowania nowych przestrzeni filmowych. W jakieś postawy moralne (które interesują go najmniej) i w jakieś wartości.

Tymczasem von Trier to blagier, manipulator badający coraz to inne przyzwyczajenia widzów, wchodzący w kolejne nasze strefy bezpieczeństwa, igrający z naszą naiwną wiarą w wyimaginowane powołanie reżysera do rządzenia masową wyobraźnią.

Tym ciekawiej zapowiada się dyskusja przy okazji cyklu „Spotkania filozoficzne” i najnowszego filmu Larsa von Triera „Dom, który zbudował Jack”, którą poprowadzi dr Alicja Pietras. Reżyser chce stworzyć nowego zabójcę-artystę, który z rzezi zamierza uczynić dzieło sztuki. Mamy więc film o intelektualiście i estecie, czerpiącym satysfakcję z brutalnych zbrodni (czyli banał). Ale – jak to zwykle u von Triera bywa – to oczywiście tylko pretekst do zbudowania historii o czymś zupełnie innym. Jest o czym rozmawiać.

tekst: Joanna Malicka | zdjęcie: Gutek Film„Dom, który zbudował Jack” - reż. Lars von Trier; Dania, Francja, Niemcy, Szwecja 2018; wyst.: Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thurman, Riley Keough; dystrybucja: Gutek Film. Rozmowę po filmie poprowadzi dr Alicja Pietras, adiunkt Instytutu Filozofii Uniwersytetu Śląskiego.

>>> Spotkanie i pokaz na stronie Kina Światowid


Bilety:
18 zł i 15 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Off Festival 2018
10.08.2018
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2018
2.07.2018
Off Festival 2017
8.08.2017
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2017
7.07.2017
Gorillaz
20.06.2017
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.