Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
poniedziałek 24.06.19

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Eco Design It. In Silesia!

Eco Design It. In Silesia!

1.12.2018-15.01.2019
Rondo Sztuki, Katowice


Czwartą edycję wystawy „Design it. In Silesia” poprzedza przedrostek „eco”. Jest to bowiem projekt specjalnie przygotowany przez Geszeft i Rondo Sztuki na szczyt klimatyczny COP24. Od 1 grudnia można oglądać produkty, które pozwalają nam żyć bardziej świadomie i w równowadze ze środowiskiem.

System monitoringu jakości powietrza, ekologiczna ładowarka do samochodów elektrycznych, doniczki wykonane w 70% z popiołu są zaprezentowane obok klasycznego już dzisiaj dywanu Moho Hej!, nawiązującego do kurpiowskich wzorów, czy spersonalizowanej mozaiki, powstałej z bezbarwnego szkła poddanego recyklingowi z domieszką naturalnych pigmentów.

Oprócz gotowych już produktów lub prototypów „made in Silesia” na wystawie można zobaczyć ekologiczne meble. Zadania ich realizacji w ciągu miesiąca podjęły się pracownia Bro.Kat i grupa Wzorro Design. Efekt może zaskoczyć.

Dodatkowo w ramach ekspozycji, ale także w większej formie obok galerii, pokazano instalację roślinną „Weryfikacja oddechu”. Paweł Szeibel, Joanna Zdzienicka i Anna Kopaczewska powołali do życia badania NASA, które wykazały, że korzenie bluszczy mają doskonałe właściwości oczyszczania powietrza.

tekst: Adrian Chorębała | zdjęcie: Adrian Zielke„Eco Design It. In Silesia!” – 4. edycja wydarzenia jest połączeniem ekspozycji śląskich produktów z silnie zaakcentowanym ich ekologicznym przesłaniem z przestrzenią konferencyjną specjalnie zaprojektowaną przez działające w Katowicach biura projektowe: Bro.Kat, Wzorro Design oraz Joannę Kubieniec. Przestrzeń konferencyjna zrealizowana jest na potrzeby szczytu klimatycznego ONZ (COP24). Konsultantem merytorycznym projektu jest Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych. Udz. biorą m.in.: Sokka, Mateusz Mioduszewski, Bogdan Kosak, Trufle Mozaiki, Onto studio, Paweł Szeibel/ Joanna Zdzienicka/ Anna Kopaczewska, Code Design, Netizens i Fulco System. Wernisaż 1.12 (sb), godz. 18.00. Wystawa trwa od 1.12 do 15.01.2019

„Weryfikacja oddechu” – instalacja roślinna autorstwa Pawła Szeibela, Joanny Zdzienickiej i Anny Kopaczewskiej. Wernisaż 1.12 (sb), godz. 18.00. Wystawa trwa do 15.01.2019.


Wydarzenia towarzyszące:

6.12 czwartek > Panel dyskusyjny o Parku Śląskim. Paneliści: Ryszard Nakonieczny (architekt), Michał Stangiel, Joanna Karweta (Park Śląski), prowadzenie: Kuba Maciejowski, Marcin Szafrański, Kamil Wróbel (Tło).

7.12 piątek > Bro.Kat – Bogna Polańska i Roma Skuza opowiedzą o swoich projektach z ekologicznym przesłaniem (www.pracowniabrokat.pl).

10.12 poniedziałek > Permafrost – Joël van Houdt opowie o swojej wystawie „Topniejąca zmarzlina”, która będzie miała miejsce w witrynie Ronda Sztuki.

11.12 wtorek > Sokka – Katarzyna i Wojciech Sokołowscy opowiedzą o swoich projektach z ekologicznym przesłaniem (www.sokka.com).po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Off Festival 2018
10.08.2018
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2018
2.07.2018
Off Festival 2017
8.08.2017
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2017
7.07.2017
Gorillaz
20.06.2017