Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
poniedziałek 24.06.19

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Wakacyjny Przegląd Przedstawień: Agata Duda-Gracz

Wakacyjny Przegląd Przedstawień: Agata Duda-Gracz

31.07.2018-20.08.2018
Teatr Rozrywki, Chorzów


Wakacje to dla teatromanów nie najlepszy czas. Życie w instytucjach zamiera i nie pozostaje nic innego, jak cierpliwe wyczekiwanie wrześniowych premier. Teatr Rozrywki zrywa jednak z przekonaniem, że lipiec i sierpień mogą upływać wyłącznie pod znakiem teatralnego leniuchowania i po raz 20. zaprasza na Wakacyjny Przegląd Przedstawień.

W ramach jubileuszowej edycji wydarzenia zaprezentowana zostanie twórczość wybitnej reżyserki i scenografki, Agaty Dudy-Gracz. Na deskach chorzowskiej sceny pokazane zostaną premiery z 2016 i 2017 roku. W „Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk” (Nowy Teatr z Poznania) Duda-Gracz z wielką powagą pyta o naturę zła. Natomiast w „Po Burzy Szekspira” (Teatr Capitol z Wrocławia) w przejmujący sposób opowiada o śmierci i samotności.

Mimo wielu sukcesów i wysokiej pozycji zawodowej, artystka nie miała jeszcze w Polsce przeglądu własnej twórczości. Najczęściej tworzy na podstawie klasyki, równie często pisze autorskie scenariusze, a do swych przedstawień projektuje zawsze scenografię i kostiumy. Jej dorobek artystyczny to przykład widowiskowego, w pełni autorskiego teatru, który potrafi zachwycić wyrazistością plastycznych wizji.

Pochodząca ze Śląska artystka jest laureatką nagrody im. Aleksandra Bardiniego za całokształt twórczości w 2016 roku, czy nagrody im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya za 2017 rok, którą przyznaje polska sekcja Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych. W 2016 roku była nominowana także do paszportów „Polityki”. Przeglądowi towarzyszył będzie koncert zespołu Kroke, z którym wystąpi izraelski muzyk Zohar Fresco.

opracowanie: Agata Kędzia | zdjęcie: spektakl „Po Burzy Szekspira”

Program:

31.07 wtorek
godz. 19.00 > „Po Burzy Szekspira” – spektakl teatru Capitol z Wrocławia; scen., reż., scenografia, kostiumy Agata Duda-Gracz, muzyka Jakub Ostaszewski, choreografia Tomasz Wesołowski, reż. światła Katarzyna Łuszczyk

To nie jest zwykła adaptacja, a kolejny szekspirowski apokryf reżyserki, moralitet o umieraniu człowieka w człowieku, o samotności i niespełnieniu. Rzecz o tym, jak pozornie niewiele znaczące decyzje stają się pasmem błędów życiowych, prowadzących do głębokiej frustracji i nienawiści wobec najbliższych. O tym, jak – i dlaczego – zabijamy w sobie magię, radość i akceptację życia.
Bilety 45-110 zł


5.08 niedziela
godz. 19.00 > Kroke & Zohar Fresco – koncert; wyst. Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł, Tomasz Lato i Zohar Fresco

Kroke (w języku jidysz: Kraków) stworzyła w 1992 roku trójka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronili od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną. Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami.

W Chorzowie zespół wystąpi z Zoharem Fresco – izraelskim perkusistą tureckiego pochodzenia. Zohar Fresco specjalizuje się w grze na bębnach obręczowych. Najbardziej znany jest jako członek tria jazzowego, które tworzy wraz ze szwedzkim kontrabasistą Larsem Danielssonem i polskim pianistą Leszkiem Możdżerem.
Bilety 45-85 zł


17.08 piątek
godz. 19.00 > „Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk”, scen., reż., scenografia, kostiumy Agata Duda-Gracz, muzyka Jakub Ostaszewski, ruch sceniczny Tomasz Wesołowski, reż. świateł Katarzyna Łuszczyk

Jest taka wieś, w której powietrze zastygło. Jest taka wieś, w której cisza trwa nieprzerwanie: nie słychać w niej ani brzęczenia much, ani wiatru poruszającego kłosami zbóż na polach, ani nadjeżdżającego wozu… Jest taka wieś, w której nie ma dzieci, od lat nie ocieliła się żadna krowa, a kury nie znoszą jajek. Mechanizm rodzenia i umierania został wstrzymany.

Czy przygotowywane z wielką pompą wesele Zuni i Siutka przerwie panowanie ciszy, ożywi lokalną społeczność i zakończy martwy sezon tradycyjnym „…i żyli długo i szczęśliwie”? A może postępującej apokalipsy nie da się już powstrzymać? Jedno jest pewne - nadciąga nieproszony gość weselny. Zło.
Bilety 45-110 zł

20.08 poniedziałek
godz. 19.00 > rejestracja spektaklu-niespodzianki i spotkanie z Agatą Dudą-Gracz podsumowujące jubileuszowy Wakacyjny Przegląd Przedstawień
wstęp wolny
>>> wydarzenie na teatr-rozrywki.pl
>>> wydarzenie na Fb
>>> kroke.com.pl
>>> zoharfrescomusic.compo imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Off Festival 2018
10.08.2018
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2018
2.07.2018
Off Festival 2017
8.08.2017
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2017
7.07.2017
Gorillaz
20.06.2017
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.