Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 30.10.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Julia Marcell

Julia Marcell

18.11.2016 | godz. 20.00
Kinoteatr Rialto, Katowice


Julia Marcell pisze i gra muzykę zorientowaną na piosenki. Z aranżacjami opartymi na starannie dobranych, mocnych partiach bębnów i basu, pulsującej gitarze elektrycznej, pianinie i brudnej, zniekształconej efektami altówce. Próbkę jej możliwości będzie można usłyszeć podczas koncertu w Kinoteatrze Rialto.

Ta muzyka łączy w sobie wiele gatunków, ale nigdy nie oddala się za bardzo od idei popowej piosenki, opowieści zamkniętej w trzech minutach. Nawet, jeżeli czasem zespół lubi zatopić się w ścianie dźwięku, lub w dziesięciominutowej, rytmicznej pętli – wszystko to ma służyć piosence. Niektóre bywają dość mroczne i melancholijne, inne wznoszą i roznoszą swoją energią, czasem pędzą jak szalona ciężarówka na autostradzie w filmowym pościgu, a niekiedy są czułe i emanują niesamowitym ciepłem.

Te piosenki to podróż. Julia wyśpiewuje swoje emocjonalne opowieści o dorastaniu i wspomnieniach, gdzie echa wydarzeń są filtrowane przez lata doświadczeń. Czasami figlarne i abstrakcyjne, czasem proste, czasem niepokojące, ale zawsze pełne humoru i auto-ironii.

Wydała cztery albumy: ufundowany dzięki internautom „It Might Like You” z 2008 roku, „June”, „Sentiments” oraz „Proxy”, który prasa muzyczna określiła jej najlepszą płytą dotychczas. Uhonorowano ją nagrodami: Paszportem „Polityki” 2012 w kategorii Muzyka Popularna, Fryderykiem 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, a także Nagrodą Artystyczną miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

opracowała: Magda Sarapata | zdjęcie: Sonia SzostakSkład zespołu: Julia Marcell – śpiew, gitara, pianino, Mandy Ping-Pong – altówka, śpiew, klawisze, Thomas Fietz/ Sebastian Schmidt – perkusja, Thomsen Slowey Merkel – bas.>>> strona Julii Marcell
>>> Julia Marcell @ FacebookBilety:
50 zł i 40 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone