Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
czwartek 2.07.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Męskie Granie

Męskie Granie

16.07.2016 | godz. 17.00
Katowice


„Wataha” opanuje w lipcu Katowice. Prawie 1,5 miliona osób wyświetliło wideo-zajawkę koncertów z cyklu Męskie Granie. W sercu Śląska, między Muzeum Śląskim a NOSPRem pojawi się ta niepokorna orkiestra.

15 lat wypełnionych rapem, zebranym na dziewięciu krążkach. Miesiąc po jubileuszowym koncercie Miuosh powraca do Strefy Kultury, by zagrać z Fandango Orkiestrą oraz gościem – Felicjanem Andrzejczakiem.

Tego zabrzanina, z adresem zameldowania w Danii poznała w 2008 roku cała Polska. „Maszynka do świerkania” rozbrzmiewała wtedy w niemal każdej stacji. Teraz ma już za sobą pięć albumów oraz ponad 800 koncertów w Polsce i za granicą. Czesław zaśpiewa z gościnnym udziałem Artura Andrusa.

Domowe Melodie o sobie: „to projekt kilkunastu własnoręcznie nabazgranych i skomponowanych piosenek. W domu. Razem z płaczem, spalonym garnkiem, gorączką i dziurawą skarpetą. Nagrywam. Rejestruję ulotny fragment mojego życia...”.

Gdyby nie Indiana Jones, nie byłoby Lao Che. To z tego filmu zespół zapożyczył swoja nazwę. Ostatni krążek dedykowany dorosłym „Dzieciom” zdobył Fryderyka w kategorii Album roku rock. „Błysk”. Podczas Męskiego Grania nie mogło zabraknąć kobiecego pierwiastka. Kasia Nosowska i Hey zagrają ze swojej złotej płyty.

„Urodziłem się w końcu. Od urodzenia brakowało mi powietrza, więc jestem jak chybiony prezent na gwiazdkę” – można przeczytać o Organku. To toruńskie trio walczyło o Fryderyka za Album roku rock 2015. Electro pop wciąż żywy, za sprawą duetu Rebeka. W trzech słowach: keyboard Casio, laptop i emocjonalne minimalistyczne kompozycje.

Ich zainteresowania to podobnie jak tytuł krążka: dobra muzyka i ładne życie. Rasmentalism to klasyczny duet MC – Ras i producent, Ment XXL, którzy działają pod wspólnym szyldem od 10 lat. Na koniec najbardziej błyskawiczna kariera w polskiej muzyce niezależnej 2014 roku. Od jednego utworu w sieci do muzyki, ilustrującej pokaz Diora w Japonii. Męskie Granie w Katowicach zamknie Zamilska, producentka i kompozytorka.

opracowała: Magdalena Sarapata | zdjęcie: Filip Żołyński (na zdjęciu: Organek)Katowice, Strefa Kultury

Program:
Scena Główna:

Miuosh & Fandango Orkiestra + Felicjan Andrzejczak
Domowe Melodie
Czesław Śpiewa + Artur Andrus
Organek
Lao Che
Tribute To Hey
Hey
Męskie Granie Orkiestra: Organek + O.S.T.R + Dawid Podsiadło i goście

Scena Ż:
Rasmentalism
Rebeka
Zamilska

>>> strona Męskiego Grania w KatowicachBilety:
99 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone