Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 9.08.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Biuro Dźwięku Katowice

Biuro Dźwięku Katowice

9.05.2015-16.05.2015
Katowice
Galeria Miasta Ogrodów, Katowice


Biuro Dźwięku Katowice dopieści i podrapie za uszkiem wszystkich, którzy bez muzyki elektronicznej na słuchawkach nie ruszają się z domu. W majowym grafiku warsztaty z nagrań terenowych oraz świeży projekt – Soundsystem, który odkurzy zapomniane zakątki Katowic, wypełniając je dźwiękami.

Na początek warsztaty pod okiem Tomka Mirta i Jana Dybały, poświęcone nagraniom terenowym i ich wykorzystaniu przy tworzeniu muzyki elektronicznej. Pierwszy dzień będzie oscylował wokół nagrywania w terenie, filozofii field recording i zagadnień technicznych. Drugi upłynie pod hasłem analogowego i cyfrowego przetwarzania nagrań oraz wykorzystania ich w syntezie dźwięku.

Tomek Mirt jest muzykiem i grafikiem, współtwórcą pierwszej polskiej manufaktury produkującej syntezatory modularne oraz właścicielem niezależnych oficyn wydawniczych cat|sun i Saammleng. Kurator projektu Jan Dybała jest współzałożycielem studia projektowego Atelier S10 w Mysłowicach. Od 2007 roku opracowuje autorskie metody generowania obrazu i dźwięku z wykorzystaniem analogowych i cyfrowych technologii.

BDK w ramach otwarcia 5. edycji Katowice Street Art Festivalu zaprezentuje swój nowy projekt – Biuro Dźwięku Soundsystem, czyli mobilną jednostkę nagłośnieniową zaprojektowaną na potrzeby kameralnych koncertów i kwadrofonicznych eksperymentów dźwiękowych. Lokalni artyści oraz goście specjalni koncertować będą w niecodziennych i zapomnianych zakątkach Katowic, zapraszając słuchaczy do eksploracji miasta.

Pierwszym reaktywowanym obiektem będzie muszla koncertowa w Parku Boguckim, gdzie zagrają Robert Lippok, współzałożyciel legendarnego zespołu To Rococo Rot, duet kuratorów BDK – Ceglarek & Dybała oraz związany z Biurem śląski twórca A A R P S.

opracowała: Magdalena Sarapata | zdjęcie: Biuro Dźwięku KatowiceW programie:
9-10.05 sobota-niedziela

Galeria Miasta Ogrodów / Plener
godz. 10.00-20.00 > warsztaty: Nagrania terenowe i ich wykorzystanie w syntezie analogowej i cyfrowej, prowadzą Tomek Mirt, Jan Dybała, minimalne wyposażenie uczestnika to: komputer i słuchawki, zapisy na >>> www.biurodzwieku.pl

16.05 sobota
Muszla koncertowa w Parku Boguckim w Katowicach
Kooperacja Katowice Street Art Festival (więcej o festiwalu tutaj) + Biuro Dźwięku Katowice: Popołudniowy plener dźwiękowy

Line-up:

godz. 14.00 > Ceglarek & Dybała
godz. 15.00 > Robert Lippok
godz. 17.00 > A A R P S>>> Biuro Dźwięku Katowice @ FacebookBilety:
wstęp wolny

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone