Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 9.08.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Kamila Gruszecka: Nie patrz

Kamila Gruszecka: Nie patrz

11.03.2015-21.03.2015
Dagma Art, Katowice


„Nie patrz” to prowokujący tytuł wystawy malarstwa Kamili Gruszeckiej w Galerii Dagma Art. Jej obrazy zbudowane są na sprzecznościach, na odkryciu i przykryciu, bo to, co kiedyś uważaliśmy za intymne, dziś nim nie jest.

Artystka pochodzi z Kielc, gdzie ukończyła Liceum Plastyczne na specjalizacji tkanina artystyczna. Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w 2014 roku obroniła dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i tkaniną unikatową, jest laureatką m.in. 13. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii.

Twórczość Gruszeckiej można skojarzyć z działaniami w internecie, który daje możliwość kreowania własnej wirtualnej tożsamości, ukrywając się za filtrem mediów społecznościowych.

Podobnie do przedstawionych na płótnie kobiet w odważnych, dwuznacznych pozach, schowanych za pasiastymi ornamentami. Kobiety zdają się zakrywać twarz jako ostatnią ostoję prywatności, jak gdyby była odzwierciedleniem prawdziwego ja.

„Nowe media znacznie wpłynęły na nasze postrzeganie rzeczywistości. Malarstwo Kamili Gruszeckiej wpisuje się w nurt sztuki post-internetowej i porusza problematykę tożsamości i intymności w alternatywnym życiu w internecie ” – mówi Monika Grudzień, menedżerka galerii.

Wystawa wyróżni się oprawą wizualną, która dzięki zabiegom świetlnym i projektorom stworzy szczególną atmosferę pozwalającą wydobyć więcej głębi ze znaczeń malarstwa artystki.

Podczas wernisażu widzowie będą mieli okazję pozowania do zdjęcia, na którym będą przypominali postaci z obrazów, dzięki czemu poczują się niemal jak „żywy obraz”. W ten sposób przybliżą się do procesu twórczego malarki, a fotografie zostaną umieszczone na profilu galerii, dzięki czemu ich twórcy będą mogli się na nich „oznaczyć”.

opracowała: Magdalena Sarapata | zdjęcie: Kamila Gruszecka, „Infiltration”, 2015„Nie patrz” – wystawa malarstwa Kamili Gruszeckiej. Wernisaż 11.03, godz. 18.00. Wystawa potrwa do 21.03.

>>> Kamila Gruszecka @ FacebookBilety:
wstęp wolny

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone