Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 31.03.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Camerata Silesia i Tomasz Stańko

Camerata Silesia i Tomasz Stańko

15.09.2013 | godz. 20.00
Katowice


Wyjątkowe spotkanie jednego z najlepszych polskich zespołów wokalnych z jednym z najbardziej cenionych, także poza granicami Polski, jazzowych trębaczy.

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia znany jest ze znakomitych interpretacji muzyki dawnej oraz najnowszej, dysponuje szczególnym, wyróżniającym zespół instynktem muzycznym, pozwalającym odczytywać solistom zarówno kody zawarte w dziełach renesansowych czy barokowych, jak i tych, które napisano współcześnie, niejednokrotnie z przeznaczeniem właśnie dla głosów Cameraty.

Tomasz Stańko wywarł wielki wpływ na oblicze jazzu – polskiego i światowego. Magazyn „The New Yorker” napisał o nim: „jeden z najbardziej oryginalnych i twórczych trębaczy jazzowych na świecie”. Występował na wielu europejskich festiwalach jazzowych, jest stałym gościem Jazz Jamboree oraz wielokrotnym laureatem ankiety „Jazz Forum” Jazz Top w kategorii: trąbka. Muzyka trębacza została uhonorowana m.in. Europejską Nagrodą Jazzową (2002) i dwukrotnie Australian Bell Award na Melbourne Jazz Festival.

Inspiracją do wspólnego występu stały się responsoria na Wielki Czwartek, Wielki Piątek i na Wielką Sobotę, skomponowane przez Marca Antonia Ingegneriego. Podczas wspólnego koncertu trąbka Tomasza Stańki stanie się niejako kolejnym głosem zespołu. Wesprze ich także głos Wojciecha Myrczka, laureata I nagrody oraz nagrody publiczności Shure Montreux Jazz Voice Competition 2013. Chór poprowadzi Anna Szostak.

Koncert w ramach Urodzin Miasta Kocham Katowice >>> program wydarzeniaKościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach

Bilety:
nawa boczna 20 zł, nawa główna 30 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone