Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 7.12.22

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Pozdrowienia z Kato

Pozdrowienia z Kato

7.06.2013-15.06.2013
Rondo Sztuki, Katowice


Młodzi artyści ślą pozdrowienia. W tym celu zorganizowali cykl wystaw tematycznych poświęconych Katowicom. Na pierwszej z nich, w Rondzie Sztuki, wśród prac zobaczyć można między innymi wklęsłodruki w formacie pocztówkowym i grę planszową dotyczącą Śląska.

„Pozdrowienia z Kato” to studencka inicjatywa Koła Naukowego Grafiki Warsztatowej przy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Na wystawach organizowanych w kraju i za granicą (w planach: Katowice, Poznań, Linz, Wiedeń) prezentowane będą prace studentów i absolwentów ASP. Ideą jest ukazanie Katowic z punktu widzenia młodych artystów – ludzi, dla których miasto, jego specyfika i potencjał są inspiracją w pracy twórczej. Odwołują się oni do najstarszej historii i procesu tworzenia Katowic, które na przestrzeni 150 lat z niewielkiej przemysłowej gminy stały się ważnym i prężnie działającym ośrodkiem kulturalnym i przemysłowym. Przedsięwzięcie stanowi odzwierciedlenie ich przekonania, że siłą tego miasta byli i są ludzie twórczy, kreatywni i przedsiębiorczy.

Podczas wystawy zobaczyć można zarówno tradycyjną grafikę, malarstwo i video art, jak i instalacje artystyczne czy ścieżki dźwiękowe. Biorą w niej udział: Agnieszka Piotrowska, Aleksandra Ignasiak, Anna Krztoń, Dobrosława Rurańska, Dominik Ritszel, Ewa Kucharska, Ewa Skowron, Hanna Rozpara, Justyna Hajduga, Kamil Kocurek, Kamila Strzeszewska, Katarzyna Wolny, Krzysztof Hain, Małgorzata Kulik, Martyna Wawrowska, Michał Bernad, Witold Modrzejewski, Natalia Bażowska, Paulina Stargała, Paulina Walczak, Marek Rachwalik, Bro.Kat, Wzorro, Kasia Leśniok, Adam Laska, Maciej Nawrot, Szymon Szewczyk.

Wernisaż 7 czerwca (piątek), godz. 18.00. W ramach wernisażu wystąpi katowicki zespół Blokowioska - projekt muzyczny oparty na elektronicznych brzmieniach w klimacie etno-folkowym. Wystawa potrwa do 15 czerwca.
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone