Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 31.03.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Voo Voo: Próba nowej płyty

Voo Voo: Próba nowej płyty

15.04.2012 | godz. 20.00
Szuflada 15, Chorzów


Voo Voo jest swego rodzaju fenomenem na polskim rynku. Poruszając się swoją autorską drogą, potrafią ambitnym repertuarem pozyskać ciągle nowych fanów. Grać muzykę niezmiennie poszukującą, nie zamykającą się w jednej konwencji gatunkowej. A przecież jest to zespół, który istnieje od 1985 roku.

Tajemnica ich sukcesów artystycznych leży przede wszystkim w twórcach. Są to muzycy, których doświadczenie przekłada się na kreatywność. Są otwarci na to, co nowe, nie zapominając o tradycji. Ich wspólna gra to wzajemne przenikanie się potencjałów, twórczość pomiędzy perfekcją warsztatu i wyobraźnią muzyczną. Eklektyczne dźwięki grane przez grupę ocierają się zarówno o jazz, folk, muzykę etniczną, pop, rock, jednoczy je naładowanie emocjami i niezwykle interesujące teksty. Ostatnio sięgają też po bardziej współczesne brzmienia: drum'n'bassu, hip-hopu czy nu jazzu. Nagrywają muzykę filmową, teatralną, muzykę dla dzieci, kolędy, współpracują i tworzą kompozycje dla innych artystów (m.in. Justyny Steczkowskiej, Raz Dwa Trzy, Anny Marii Jopek).

Wydali dotychczas przeszło 20 płyt, każda z nich jest artystycznym wydarzeniem. Grupa przez lata działalności uzyskała bowiem specyficzne brzmienie na bazie którego muzycy ciągle poszukują jednocześnie zachowując swój styl. Oscylują pomiędzy rockowymi melodiami (album „Snopowiązałka” 1987), miksturami ludowo-etnicznymi („Rapata - to ja” 1995), dźwiękami powstałymi na bazie muzyki jungle („Oov, oov” 1999) czy jazzowym klimatem („Płyta” 2002). We wszystkich nagraniach słychać autorski pazur muzyków. Rozpoznawalne są także ironiczno-filozofizujące teksty Wojciecha Waglewskiego oraz jego niepodrabialna barwa głosu.

Koncert w Szufladzie 15 to niepowtarzalna okazja do posłuchania prapremierowych wykonań utworów z nowej płyty Voo Voo, która ukaże się w październiku 2012. Jak zapowiada zespół „będzie to próba na żywo, czyli 14 zupełnie nowych tekstów i kompozycji, absolutnie pierwsze wykonanie, czytanie nut z kartek, twórcze spory muzyków, pomyłki, improwizacje, to wszystko na żywo, przy udziale i wsparciu publiczności, na które bardzo liczymy”.

tekst: AdrA, mat. pras. | zdjęcie: Tomek Sikora
>>> www.voovoo.plBilety:
35 złPrzedsprzedaż:
30 zł
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone