Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 19.02.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Shootme na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka

Shootme na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka

26.08.2011-28.08.2011
Katowice


Trzeci rok z rzędu podczas Festiwalu Tauron Nowa Muzyka będzie okazja do obcowania z fotografią, sztukami plastycznymi i filmem. W tym roku prace fotografów z agencji Shootme oglądać będzie można na terenie miasteczka festiwalowego. Łukasz Ziętek przedstawi artystyczne rozwinięcie materiałów, jakie powstały w ramach kampanii promocyjnej festiwalu, natomiast Jacek Kołodziejski i Paweł Fabjański pokażą prace oscylujące wokół tematyki idola, publiczności.

Równolegle w każdy dzień festiwalowy - od piątku do niedzieli - na terenie Wydziału Prawa i Administracji będą prowadzone warsztaty fotograficzne.


Program warsztatów:

26.08 piątek

godz. 13.00 > Paweł Fabjański: Moda na fotografie mody - czyli o tym, że wszystko już było...
Paweł Fabjański o warsztatach: „W mojej prezentacji wyodrębnię różne style i trendy, które pojawiły się w fotografii modowej i reklamowej w kilku ostatnich dziesięcioleciach. Najważniejsi twórcy i najbardziej jaskrawe momenty przełomowe staną się punktem wyjścia do dyskusji o wartości własnego stylu i powtarzalności tendencji estetycznych. Czy trendy wizualne zataczają koło? Czy w dzisiejszych czasach można być oryginalnym? Czy fotografia mody może stać się ponadczasowa? Czy czekają nas jeszcze jakieś rewolucje? Może uda się nam wspólnie znaleźć odpowiedzi na te pytania”.

27.08 sobota
godz. 13:00 > Jacek Kołodziejski: Rynek fotografii w Polsce – jak go zrozumieć i jak się po nim poruszać?
Wykład będzie próbą nakreślenia realiów polskiego rynku fotografii, również w oparciu o dokładne przedstawienie instytucji, które faktycznie ten rynek tworzą, mają na niego realny wpływ - począwszy od instytucji państwowych i festiwali, po prywatne galerie i agencje fotograficzne. Jacek Kołodziejski udzieli kilku cennych podpowiedzi dla początkujących kolekcjonerów i młodych artystów, jak w tej nie do końca przejrzystej sytuacji znaleźć swoją drogę. Po zakończeniu wykładu odbędzie się przegląd portfolio (ilość uczestników to maksymalnie dziesięć osób - zapisy: awid@shootme.pl.

28.08 niedziela
godz. 13.00 > Łukasz Ziętek i Sara Marcysiak – Change Your World Not Your Lifestyle
Fotografia mody przestała być już kojarzona jedynie z charakterystycznymi egzaltowanymi pozami modelek, przesadnie wystylizowanymi strojami i statycznymi kadrami, a słowo „lifestyle” stało się wytrychem dla większości działań związanych z komunikacją z konsumentem. Fotograf równie często współpracuje z nieprofesjonalnymi modelami wyłonionymi np. podczas tzw. street castingu. Aby uzyskać pożądaną naturalność, poczucie ulotności i prawdziwych emocji, potrzeba umiejętnego balansowania między reżyserowaniem sytuacji a jej obserwacją. Potrzeba szczerości i bezczelności w fotografowaniu. O tych aspektach w fotografii mody z dwóch różnych perspektyw opowiedzą fotograf Łukasz Ziętek i producentka sesji fotograficznych, Sara Marcysiak.
>>> www.shootme.pl
>>> przeczytaj więcej o festiwalu
>>> zobacz line-up festiwalu
>>> przeczytaj o wystawie Re:format
>>> przeczytaj wywiad z gwiazdą festiwalu, Mary Anne Hobbs
>>> zobacz stronę festiwalu Tauron Nowa Muzyka


Wydział Prawa i Administracji i teren dawnej KWK Katowice


Bilety:
udział w warsztatach jest bezpłatny, zapisy: warsztaty@happymonday.pl

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone