Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 7.12.22

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
TAKK!: Food Design

TAKK!: Food Design

30.07.2011-13.08.2011
Rondo Sztuki, Katowice


Jadalna makieta katowickiego Śródmieścia, Spodek z szałotu, ogród na stole, krupniok burger czy krupniok con carne to tylko niektóre z jej kulinarnych wynalazków. Patrycja Walter stara się odczarować niezbyt zdrowy stereotyp ciążący nad śląską kuchnią. Jak mówi: „to piękna, głęboko zakorzeniona w tradycji kuchnia, która stanowi świetny produkt eksportowy, a zarazem pole do zabawy i kombinacji. Pasuje zarówno do konwencji fast foodu, jak do wytwornego posiłku z przystawką, zupą (ekskluzywna wigilijna siemieniotka!), daniem głównym i deserem”.

Swoją pasją do food designu i śląskiej kuchni fusion Patrycja dzieli się w prowadzonym przez siebie bistro, planuje też zarazić nią młodych i trochę starszych uczestników letnich warsztatów w galerii Rondo Sztuki.

Warsztaty dla dzieci (30 lipca) będą podróżą po kuchni europejskiej. Uczestnicy przekonają się, że hiszpańskie tapas mogą bardzo przypominać śląskie sznity, a włoskie gnocchi – gumiklejzy, czyli kluski śląskie. Finałem kulinarnych zmagań będzie zaaranżowanie na chodniku przed Rondem Sztuki restauracji, w której dzieci będą serwować przygotowane przez siebie potrawy.

Zajęcia dla dorosłych (13 sierpnia) zapowiadają się jako istny poligon najpopularniejszych europejskich gier stołowych, z tą różnicą, że zamiast pionków, tabliczek czy bierek do gry zostaną wykorzystane produkty spożywcze. Rozgrywki w scrable, warcaby, kółko-krzyżyk, a nawet boule zostaną zwieńczone skonsumowaniem wszystkich elementów. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są do 20 lipca, informacje na www.rondosztuki.pl.

tekst: Marta Nendza | zdjęcie: Michał Janusiński
Zapisy na warsztaty trwają do 27.07 (termin przedłużony). Lista uczestników warsztatów dla dorosłych jest już zamknięta. Szczegóły na >>> www.rondosztuki.plWarsztaty odbywają się w ramach projektu TAKK! Tymczasowa Akcja Kulturalna Katowice.

Inne wydarzenia Akcji to: koncerty Joan As Police Woman, Loco Star i Teleport Katowice, Munch Munch, Newest Zealand i Baaba, Thelma & Clyde i Soniamiki, The Hundred In The Hands i Rebeka, warsztaty i akcje z działów: Sztuka, Design dla dzieci, Miejskie akcje + warsztaty, Komiks, Architektura, Fotografia.

>>> przeczytaj wywiady z: architektem Bartłomiejem Nawrockim, projektantką Justyną Kucharczyk, kuratorką Martą Lisok i twórcą komiksowym Michałem Śledziem ŚledzińskimBilety:
wstęp wolny, zapisy na warsztaty trwają do 27.07 (termin przedłużony)

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone