Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
czwartek 2.02.23

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Bartosz Kokosiński: Niektóre obrazy nie chcą być namalowane

Bartosz Kokosiński: Niektóre obrazy nie chcą być namalowane

8.07.2011-31.07.2011
Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice


Wystawa Bartosza Kokosińskiego w Małej Przestrzeni katowickiego BWA to druga odsłona cyklu wystawienniczego „Nic nie widać”. Tak jak „Przypadkowe przyjemności” i „Replikantki”, „Nic nie widać” prezentuje młodych, obiecujących artystów i artystki.

Bartosz Kokosiński również zamyka swoje prace w cykle. Artysta należy do krakowskiej grupy Silnia, która – jakkolwiek brzmi to brzydko i jest poniekąd uproszczeniem – działa „zadaniowo”: kolejne wystawy grupy są rezultatem zadań, nad którymi członkowie Silni wspólnie pracują. Być może stąd tendencja Kokosińskiego, aby tworzyć w ramach serii tematycznych.

Wśród podejmowanych przez niego zagadnień na plan pierwszy wysuwa się kwestia specyfiki malarstwa jako medium. Brzmi to akademicko i nudnawo. Jednak malarstwo Kokosińskiego nie jest akademickie, a już najtrudniej powiedzieć, że jest nudne. Kokosiński proponuje prace dowcipne i zadziorne: „Choroby malarstwa” to seria portretów, gdzie na płótnach pojawiły się bąble i wysypki, „Przegięte obrazy” to obrazy namalowane na blejtramach wybrzuszonych do tego stopnia, że wręcz „odklejających się” od ściany. Z kolei „Obrazy pożerające rzeczywistość” – wypukłe do wewnątrz – to instalacje, które zamiast pokazywać martwe natury (jak ma to zazwyczaj miejsce w malarstwie), zasłaniały je i „wchłaniały”.

W BWA Kokosiński pokaże najnowsze płótna. Słowo płótno wcale nie jest tu przenośnią – na wystawie zobaczymy blejtramy, z których bezradnie zwisa materiał. Artysta naciągnął go dość nonszalancko i – zgodnie z tytułem wystawy – przekonuje, że niektóre obrazy nie chcą być namalowane.

tekst: Łukasz Białkowski


„Niektóre obrazy nie chcą być namalowane” – Bartosz Kokosiński, w ramach cyklu Nic nie widać w Małej Przestrzeni Galerii BWA. Wernisaż 8.07, godz. 19.00. Wystawa potrwa do 31.07.

22.07, godz. 15.00 > spotkanie z Bartoszem Kokosińskim poprowadzi kuratorka projektu, Marta Lisokpo imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone