Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 9.08.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Gooral

Gooral

25.04.2011 | godz. 20.00
Jazz Club Fantom, Bytom


Podobno gdy Gooral z góralem się zejdą, efekt jest zawsze taki sam: duży kac i dobra muzyka. Dlatego Mateusz Górny, choć lubi występować w pojedynkę, chętniej zabiera w trasę swoich znajomych: Jabusko (skrzypce po góralsku), Kopę (specjalistę od wizualizacji), Wiosnę (kwitnącą wokalistkę) i Bułeckę (od śpiewu góralskiego).

W maju i kwietniu wspólnie odwiedzą największe miasta w Polsce oraz zieloną wyspę, gdzie zagrają nie tylko dla Polaków kochających Irlandię i ekonomiczne cuda. „Boga mamy z Niemiec, gwiazdy z Ameryki, nienawidzimy góralskiej muzyki” – śpiewał kiedyś Maleńczuk z Homo Twist. Najwyższa pora to zmienić. Okazją ku temu niech będzie koncert 25 kwietnia w bytomskim klubie Fantom

Mateusz Górny na salony polskiej sceny muzycznej przybywa z Bielska-Białej, miasta rodzinnego Bolka i Lolka, Fiata 126p i słynnej bielskiej wełny. Bliżej mu do miejskiego zgiełku. Muzykę, którą wykonuje, postanowił nazwać „elethno”. Połączenie „ethno” z „electro” wyszło mu nie tylko na papierze, ale również poprzez komputer, syntezator i beatbox, których używa do swoich podbeskidzkich eksperymentów. Jest jej prekursorem i ojcem chrzestnym zarazem.

Po rozstaniu się z projektem Psio Crew, Gooral zdecydował się na własną wędrówkę muzyczną po nieoznaczonych szlakach i był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Od 17 kwietnia będzie mógł się pochwalić pierwszym solowym albumem „Ethno Electro”, wydanym nakładem SP Records. Klip do piosenki „Karczmareczka”, promującej to wydawnictwo, mocno hula już w sieci. Do współpracy przy nagrywaniu płyty muzyk zaprosił kilkunastu kolegów po fachu: górali, jazzmanów i tych klasycznych również.

tekst: Roman Szczepanek
>>> www.gooral.net

>>> czytaj więcej o Gooralu w dziale Świeża Crew


Bilety:
15 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone