Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
sobota 4.07.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Dextro + Jacaszek

Dextro + Jacaszek

25.04.2010 | godz. 20.00
Bytom


Wygląda na to, że trzecie spotkanie w ramach comiesięcznego przeglądu form muzycznych Tylko nie Bytom! zabrzmi bardziej elektronicznie niż dwa poprzednie koncerty. Elektryzującą dla wszystkich miłośników elektroakustycznych, niebanalnych brzmień powinna być wiadomość o występie projektu Dextro. Dodatkową radością z całą pewnością będzie koncert Jacaszka. Słowem: kolejny przyjemny muzyczny wieczór zapowiada się w Bytomiu 25 kwietnia.

Mózgiem operacji Dextro jest Ewan Mackenzie (na zdjęciu) – multiinstrumentalista, producent muzyczny i kompozytor. Wszechstronnie wykształcony producent, a zarazem perkusista w pochodzącej z Glasgow ambient-metalowej grupie Snowblood. Projekt Dextro charakteryzuje się jednak zupełnie odmiennym brzmieniem z okolic melodyjnego post-rocka i ambientu. Rozmyte, poruszające muzyczne pejzaże malowane są przy pomocy żywych instrumentów przepuszczonych przez całą baterię efektów elektronicznych i analogowych. Mackenzie podczas występów na żywo sam ogarnia gitarę, perkusję oraz syntezatory. Od strony kompozycyjnej muzyka ta kojarzyć się może z twórczością Fennesza czy Boards of Canada.

Michał Jacaszek zadebiutował w 1997 roku (nie licząc jego doświadczeń około punkowych), tworząc muzyczną ilustrację do poezji. W jego eksperymentalnej elektronice szum i szelest połączony jest z niekonwencjonalnymi samplami np. ze starych bajek, artysta wykorzystuje również archaiczne nagrania i dźwięki wydawane przez zabawki, instrumenty i szczątki znalezionych mechanizmów, nazywając tę technikę „muzykotroniką”. Autor świetnie przyjętej płyty „Treny” regularnie koncertuje w kraju i za granicą, jego występ zainaugurował zeszłoroczną edycję festiwalu Unsound, a śląska publiczność miała okazję oglądać go podczas Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Najnowszym wydawnictwem Jacaszka jest wydana w marcu 2010 płyta zatytułowana „Pentral”.

oprac.: m.

Koncert odbędzie się w dolnej krypcie kościoła Św. Jacka w Bytomiu przy ul. Matejki 1, nieopodal Bytomskiego Centrum Kultury.

>>> www.dextro.co.uk
>>> www.myspace.com/dextrotransmission

>>> www.jacaszek.com
>>> www.myspace.com/jacaszek


Bilety:
25 złPrzedsprzedaż:
20 zł
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone