Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 25.02.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
LOT: Hamlet lub odnaleziona czaszka

LOT: Hamlet lub odnaleziona czaszka

23.08.2008 | godz. 21.00
Katowice Miasto Ogrodów, Katowice


Pomysł przedstawienia o Hamlecie, księciu Danii jako komedii może nie jest w pełni oryginalny, ale Túlavé Divadlo przygotowało tę wersję jako uliczne przedstawienie z zastosowaniem wszystkich charakterystycznych dla tej konwencji środków wyrazu scenicznego. Dzięki wymieszaniu dwóch konwencji: tragicznej i komicznej powstała jedyna w swoim rodzaju wersja „Hamleta”. Fragmenty szekspirowskiej tragedii zostały połączone ze scenkami komediowymi i gagami w wykonaniu grupy ulicznych komediantów.

Spektakl nie jest jedynie propozycją czystej rozrywki. Jest przede wszystkim wyrazem artystycznych i filozoficznych poszukiwań krążących wokół pytania: być albo nie być?

Túlavé Divadlo (Teatr Wędrowny) zostało założone jako amatorski zespół w roku 1996. W roku 2001, gdy jego członkowie zakończyli naukę na wydziałach aktorstwa i reżyserii Wyższej Szkoły Muzycznej w Bratysławie, zespół sprofesjonalizował się. Jego trzon tworzą absolwenci jednego rocznika aktorstwa i reżyserii. Reżyserzy Jakub Nvota i Kamil Žiška stanowią autorską i inscenizacyjną parę, która dla teatru pisze wszystkie teksty i komponuje piosenki.

Podstawą twórczości teatru jest kabaret autorski oraz przedstawienia uliczne utrzymane w poetyce zespołu wędrujących komediantów „bez dachu nad głową”. Zespół nie posiada stałej sceny – wykorzystuje parę alternatywnych przestrzeni, gdzie przedstawia swoje inscenizacje. Podczas sezonu letniego występuje najczęściej pod gołym niebem; na ulicach i placach.„Hamlet lub odnaleziona czaszka” – Jakub Nvota – Túlavé Divadlo (Trnawa, Słowacja); reżyseria Jakub Nvota, muzyka Kamil Mikulčík. Wyst.: L. Hurajová, K. Mikulčík, Š. Richterová, J. Nvota, P. Buocik i inni>>> przeczytaj więcej o 10. Letnim Ogrodzie Teatralnym


podcienia GCK


Bilety:
10 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone