Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 25.02.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
LOT: O zmierzchu

LOT: O zmierzchu

12.07.2008 | godz. 21.00
Katowice Miasto Ogrodów, Katowice


Spektakl składa się z kilkunastu piosenek o miłości, piosenek-walizek zachęcających do podróży, pełnych subtelnej gry słów. Wszystkie teksty odwołują się do wielkiej fascynacji autora tekstów, jaką jest cień. Muzykę napisał do nich Richard Harmelle. Jest to muzyka, która „przykleja” się do słów jak cień do ciała.

Metaforyczny świat Luca Amorosa został powierzony kwartetowi Inna Strona (L'Autre Page) w składzie: Brigitte Gonzalez, Richard Harmelle, Vincent Posty oraz Emmanuel Rack. Do aktorskiego wykonania piosenek przez Brigitte Gonzalez dochodzi iskrzący się jazz i muzyka improwizowana. Wokalistce towarzyszy subtelny i impresjonistyczny Richard Harmelle na fortepianie wspomagany solidną sekcją rytmiczną w składzie: brawurowy Vincent Posty na kontrabasie i niezawodna w brzmieniu, a przy tym pełna polotu perkusja Emmmaneula Rocka.

Zespól teatralny Amoros & Augustin stworzony pod koniec lat 70. od roku 1982 mógłby równie dobrze nazywać się Amoros, Augustin i... Haramelle! Okazuje się bowiem, że oprawę muzyczną do wszystkich spektakli i performance’ów Amoros & Augustin stworzył jeden człowiek, kompozytor i aranżer Richard Harmelle.

Luc Amoros urodził się w 1956 roku w Oranie (Algieria). W 1976 wraz z Michèlem Augustin stworzył teatr Amoros & Augustin. Zafascynowany teatrem cienia podąża tą ścieżką do dziś. Jego zainteresowania sytuują się na skrzyżowaniu sztuk plastycznych, teatru wizji, performance’u i muzyki. W chwili obecnej teatr eksploruje również słowo pisane ze szczególnym upodobaniem do monodramu i piosenki. Najnowsze spektakle Amoros & Augustin to między innymi: „L’œil nu”, niewielkie przedstawienie teatralno-plastyczne na temat narodzin obrazu skierowane do młodszej generacji odbiorców, „Noc, w której będziesz mnie kochać”, metaforyczna kronika o potędze cienia oraz „360° w cieniu”, ludyczny spektakl plenerowy o świecie obrazów, ich miejscu i funkcji, jaką odgrywały na przestrzeni dziejów.„O zmierzchu” – Compagnie Amoros & Augustin (Strasburg, Francja), teksty Luc Amoros, muzyka Richard Harmelle + L’Autre Page w składzie: Brigitte Gonzalez – śpiew, Richard Harmelle – fortepian, Vincent Posty – kontrabas, Emmanuel Rack – perkusja>>> przeczytaj więcej o 10. Letnim Ogrodzie Teatralnym


podcienia GCKBilety:
10 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone