Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 17.09.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Przygoda fryzjera damskiego

Przygoda fryzjera damskiego

2.12.2008 | godz. 19.00
Teatr Rozrywki, Chorzów


W Chorzowie powstała psychodeliczna komedia kryminalna, jakiej jeszcze nie było. Propozycja Teatru Rozrywki to oparty na bestsellerze Eduardo Mendozy zwariowany „antykryminał” (z silną obecnością footballu) w adaptacji reżyserującego Łukasza Czuja (dla Teatru Rozrywki wyreżyserował w 2004 roku, cieszący się ogromną popularnością „Bal u Wolanda” z tytułową rolą Macieja Maleńczuka). Muzykę specjalnie do tego spektaklu skomponował Jacek Łągwa, na co dzień pracujący dla Ich Troje. Po raz pierwszy od dłuższego czasu na scenie pojawia się w komplecie zespół aktorski Teatru Rozrywki, uzupełniony o aktorów gościnnych (Artur Święs – na zdjęciu – w roli tytułowej oraz Anna Sroka). Wszyscy w zaskakujących wcieleniach!

Eduardo Mendoza miał kiedyś powiedzieć, że pisanie powieści jest największym ze wszystkich głupstw. Skoro tak, to jego „głupstwa” są na pewno najwyższej jakości. Rzecz dzieje się w Barcelonie, a wśród bohaterów nie sposób spotkać ani jednego „normalnego” człowieka. Jest za to tytułowy fryzjer – lump i detektyw, który opowiada nam cała historię, jest nostalgiczna kochanka, jej głupkowaty mąż, jeszcze głupszy, zadufany prezydent Barcelony, nieuczciwy adwokat, wścibski afrykański szofer… Są ciemne interesy, nieoczekiwane zwroty akcji, pościgi, śledztwa, przebieranki i szalone qui pro quo. Eduardo Mendoza proponuje czytelnikowi nie tylko zwariowaną, urągającą wszelkim zasadom logiki intrygę. To jedynie pretekst dla ostrej krytyki świata polityki i biznesu, podejrzanych interesów i mafijnych układów. Autor nie zostawia suchej nitki na przedstawicielach władzy, sądach, policji, biznesmenach, kobietach i mężczyznach – mądrych, głupich, brzydkich i pięknych, a wszystko to czyni z niezwykle inteligentnym, absurdalnym poczuciem humoru.

>>> przeczytaj wywiad z Łukaszem Czujem„Przygoda fryzjera damskiego” – Łukasz Czuj na podst. powieści Eduardo Mendozy; adaptacja i reżyseria Łukasz Czuj, teksty songów Michał Chludziński, muzyka Jacek Łągwa, scenografia Michał Urban, ruch sceniczny Maćko Prusak, kierownictwo muzyczne Jerzy Jarosik. Wyst.: Artur Święs (gościnnie), Anna Sroka (gościnnie), Jarosław Czarnecki, Mirosław Książek, Anna Ratajczyk, Elżbieta Okupska, Maria Meyer i in.

prapremiera: 16 maja 2008
Duża Scenazdjęcie: Tomasz Zakrzewski


Bilety:
10-60 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone